multimetre ve havya tavsiyesi

fasteagle

Yeni Üye
Merhabalar ,

Evde hobi amaçlı kullanabileceğim multimetre ve havya almak istiyorum. Multimetrenin özellikle NCV özelliği üstün olan olursa daha iyi olur.

Aklımdaki multimetreler ;
1) Unit Ut60eu
2) Aneng q10 (sz18) , zoyi zty , bside zty ,richmeters rm777 bunların hepsi aynı diye biliyorum.
3) Habotest Ht118A
4) Unit Ut123D

Merhaba. Unit Ut60eu yada Habotest Ht118A daha iyi olur gibime geliyor. Habotest hakkında hiçbir bilgim yok ama Uni-T hobiciler arasında yaygındır.

Merhabalar son zamanlarda iğne uçlu problar ihtiyacım vardı. Ölçümlerde daha rahat çalışabilmek için Çin'den prob takımı aldım. Uçları değiştirilebiliyor kullandıkça göreceğiz bakalım. Ölçü aletinin yanı sıra problar da önem arz etmekte

Ekler

• IMG_20221121_114946.jpg
    IMG_20221121_114946.jpg
    397.4 KB · Görüntüleme: 74
  • IMG_20221121_114917.jpg
    IMG_20221121_114917.jpg
    430.8 KB · Görüntüleme: 78
Merhabalar son zamanlarda iğne uçlu problar ihtiyacım vardı. Ölçümlerde daha rahat çalışabilmek için Çin'den prob takımı aldım. Uçları değiştirilebiliyor kullandıkça göreceğiz bakalım. Ölçü aletinin yanı sıra problar da önem arz etmekte
Ürün link atabilir misiniz
Aneng 8009 un yanında gelen modüler bir prob takımı vardı bende bir zaman sonra prob uçları ile kablo birleşim yerleri ayrıldı o bölüme dikkat edin sizde sorun çıkarmasın sonra

Ürün link atabilir misiniz
Aneng 8009 un yanında gelen modüler bir prob takımı vardı bende bir zaman sonra prob uçları ile kablo birleşim yerleri ayrıldı o bölüme dikkat edin sizde sorun çıkarmasın sonra
prob takımları pahalı oluyor genelde 250-300 civarında ben o yüzden almıyorum.

multimetre problarında gördüğüm en iyi prob prob master ın ürettiği probdu @taydin da vardı hatta diğer probları kendin yapmak daha ucuza geliyor
Ben orjinal fluke probu kullanıyorum DC 5A'de 2 saate yakın akım ölçtüm yine de kablosunda aşırı ısınma erime kopma gibi sorunlar olmadı.
Ama böyle çok amaçlı uçları değişebilen bir prop bakıyorum bu uçları vidalı olanlar gözüme çarpıyor ama çok pahalılar.

Ama böyle çok amaçlı uçları değişebilen bir prop bakıyorum bu uçları vidalı olanlar gözüme çarpıyor ama çok pahalılar.
Uçları değişen probdan elimde var bir zaman sonra uçlar yerine vidalanıyor direk dişler sıkışıyor sonra kendiliğinden gevşeme yapıyor kablo ile prob başı bağlantı yerinde kopma olabiliyor alacaksınız kaliteli bulmaya çalışın derim

TRY 70.92 15%OFF | Cleqee P1503 serisi multimetre Test uçları kiti ile değiştirilebilir iğne probu 4mm muz fiş timsah klip SMD Test kablosu

Parası konusunda haklısınız ben bir indirim yakaladım sonrasında aldım
Bu tak çıkarlılar bir süre sonra sanki bozulurmuş gibi geliyor bana. O yüzden cazip gelsede almadım.

@volta geçenlerde bir ürün üzerine yoğunlaştım tamir için, ince hatlar üzerinde ölçüm yapmam gerekiyor (hala uğraşıyorum) bu ölçümleri rahat yapmak için aldım. Bakalım zamanla göreceğiz bu yönlü ürünlerin kalite ve kullanışlılığını

Merhabalar multimetre olarak Unit ut60eu aldım. Havya olarak şu modeller arasında kaldım.
Class Zd-23. 30w
Proskit Sl-130b-25
Solomon Sr-968 30w
Class Zd-735 60w
Solomon Sr-965 40w

Son iki model seramik mi değil mi bulamadım.
Bu ürünlerden en kalitelisi hangisi ?

Merhabalar multimetre olarak Unit ut60eu aldım. Havya olarak şu modeller arasında kaldım.
Class Zd-23. 30w
Proskit Sl-130b-25
Solomon Sr-968 30w
Class Zd-735 60w
Solomon Sr-965 40w

30 w bazı durumlarda yeterli olmadığı oluyor 60w civarında bakın bence

Class Zd-23. 30w
Proskit Sl-130b-25
Solomon Sr-968 30w
Class Zd-735 60w
Solomon Sr-965 40w

Bunlar yerine ucuz yollu istasyonlu bir havya alsan daha kullanışlı olabilir. 500 TL civarı bulanabiliyor. Yani düzenli kullanacaksan bu havyayı kalem havya sıkıntılı olabilir ama ayda yılda bir kullanırım fazla para vermek istemiyorum diyorsan başka.

Bunlar yerine ucuz yollu istasyonlu bir havya alsan daha kullanışlı olabilir. 500 TL civarı bulanabiliyor. Yani düzenli kullanacaksan bu havyayı kalem havya sıkıntılı olabilir ama ayda yılda bir kullanırım fazla para vermek istemiyorum diyorsan başka.
Çok sık kullanmayacağım o yüzden f/p bir ürün istiyorum ama çokta dandik olmasın bu ürünlerin dışında başka marka model de olabilir.

Forum istatistikleri

Konular
5,978
Üyeler
2,514
Son üye
evrenbasaran

Son kaynaklar

Son profil mesajları

deneyci wrote on hakan8470's profile.
Sibonge uNkulunkulu ngokuhlukahluka asinike kona.

Bu hangi dil? :)
Lyewor_ wrote on taydin's profile.
Merhabalar. Elektrik laboratuvarınız varsa bunun hakkında bir konunuz var mı acaba? Sizin laboratuvarınızı merak ettim de :)
Lyewor_ wrote on taydin's profile.
Merhabalar forumda yeniyim! Bir sorum olacaktı lcr meterler hakkında. Hem bobini ölçen hemde bobin direnci ölçen bir lcr meter var mı acaba?
gruptaki arkadaşlara selamlar. sıteyi bu gün fark ettim. Asansör için 2x7 segment LCD gösterge üretmek istiyorum. acaba bu sayfadaki arkadaşlardan destek alabilirmiyim. LCD nin mantık açılımı ektedir.
deneyci wrote on TA3UIS's profile.
Selam.
Amatör telsiz lisansı nasıl alınıyor?
Lisansı olmayanı forumlarına almıyorlar. :)
Bilgi alamıyoruz.
Back