Punta makinasi icin punta sure ayar devresi

akım ayarı olan bir proje olması tabi daha iyi olur bulsam öyle birşey yapmak isterim şimdilik bunları buldum bi denemek istiyorum

Punta yapacağınız için süre ayarı da aynı işlevi görür.1-3-5 veya 10 sn. gibi...

profesyonel cihazlarda hem süre hem akım ayarı mevcut. O yüzden akım ayarıda olsun istiyorum. Şu an çizim yaptım vakit bulursam birleştirmesi kaldı.

SSR ile de PWM yapılabilir. Frekans çok yüksek değerlere çıkamaz ama 20 Hz rahatlıkla elde edilebilir. Ben bizzat 3D yazıcı kabin ısıtmasında denedim.

Bende akım ayarlı bir proje yapmak istiyorum Serkan hocam projeniz başarılı bir şekilde bittiği zammam bizimle de paylaşırsanız bizde yaparız inşallah

Evet mikrodalga trafosu. Pil isi yapanlar genelde kendileri bu trafo ile yapiyorlar.

Uyarayim sargilari aluminyum tel kullanarak yapılmış. Pirimer 220 volt sekonder yuksek voltaj.

Modifiye icin sekonder sargıyı keserek cikarttim. 25mm2 lik iletkenden 2 tur sarim sardim. Bir kac dakika icinde sekonderden 20 saniyelik kisa devre akimi cektim iyi isiniyor trafo.

7412 eklentisine bak
Üstad ben bu trafodan punta makinası yaptım, 555 entegreli timer devreside ekledim röle kullanmadım kontak yapar diye timer devresi ile triac ı tetkledim m.d. trafosuna gelen ac voltajı açıp kapatıyor. lakin bi kaç sorun yaşadım istediğim gibi punta yapmıyor, aynı sorunu yaşayan çok kişi varmış, çoğu proje videolarıda tam gerçeği yansıtmıyor.

Çevrimiçi üyeler

Forum istatistikleri

Konular
5,789
Üyeler
2,464
Son üye
s4met

Son kaynaklar

Son profil mesajları

cemalettin keçeci wrote on HaydarBaris's profile.
barış kardeşim bende bu sene akıllı denizaltı projesine girdim ve sensörleri arastırıyorum tam olarak hangi sensör ve markaları kullandınız yardımcı olabilir misin?
m.white wrote on Altair's profile.
İyi akşamlar.Arabanız ne marka ve sorunu nedir.Ben araba tamircisi değilim ama tamirden anlarım.
* En mühim ve feyizli vazifelerimiz millî eğitim işleridir. Millî eğitim işlerinde mutlaka muzaffer olmak lâzımdır. Bir milletin hakikî kurtuluşu ancak bu suretle olur. (1922)
Kesici/Spindle hızı hesaplamak için SpreadSheet UDF'leri kullanın, hesap makinesi çok eski kalan bir yöntem :)
Dr. Bülent Başaran,
Elektrik ve Elektronik Mühendisi
Yonga Tasarım Özdevinimcisi
Üç güzel "çocuk" babası
Ortahisar/Ürgüp/Konya/Ankara/Pittsburgh/San Francisco/Atlanta/Alaçatı/Taşucu...

Back