Sorunlu jumper kablolar

Abi sendeki pensenin linki varsa atar mısın.
bakalım bütçe biraz zorlanırsa alalım bir tane çakma pensesi lehimleyip duruyorum herseyi

Abi sendeki pensenin linki varsa atar mısın.
bakalım bütçe biraz zorlanırsa alalım bir tane çakma pensesi lehimleyip duruyorum herseyi

lehim yapmaya devam edeyim ben :)

Konnektörler iyi görünüyor

IMG_20221108_184219.jpg

IMG_20221108_184229.jpg

Şu penseyi yanında bir kutu JST konektör seçeneği ile Temmuz 2021 de 313TL ye almışım. Zaten tavsiye edilen bir ürün, işini iyi yapıyor.

Bundan önce ucuz bir pense almıştım. Pinleri rezil edip bırakıyordu. Para iadesi talebi açıp paramı geri almıştım.

Bugün gelen konnektörler ile bir kablo yaptım. Hem bread board ile denedim hem de arduino'nun tek sıralı konnektörüne takmayı denedim. Tatmin edici bir şekilde giriyor. Çok az daha sıkı girmesini isterdim, ama temasın iyi olduğu hissini alıyorum. Erkek konnektörlerin profili yalnız içi dolu kare profil değil. İnce saç U şeklinde bükülmüş bir profili var.

IMG_20221117_005435.jpg

IMG00048.JPG

Ben hep 50 TL'lik aldigim icin malzeme sorununu sadece ben yasiyorum saniyordum. Meger nereden alirsan al boyleymis. O zaman bir tane jumper test duzenegi yapayim, elimin altinda olsun. Her kullanimda dokundurup gorurum calisip calismadiklarini. :)

Bu kablolardan belki 20 tane yapmışımdır şimdiye kadar, hiç sorun yaşamadım. Bir top 0.25 mm2 çok damarlı kablo, dupont konnektör muhafazası ve içlerini bir kutuya koydum, kablo lazım oldukça kutuyu indirip imalat yapıyorum. Tam uygun boyda, iki ucunda erkek/dişi ne gerekiyorsa, veya hiç konnektör takmayıp lehimlenecek şekilde. Bu pinleri tavsiye ederim herkese.

penseler cok pahali ya. evdekininde ortasindaki percin gevsemis, zor oluyor yapmak. simdi birde pense mi alacagim? adam gibi olanlari 1.500 lira olmus. o paraya osiloskop aldim ben. :confused: :bilmem1:

700 TL gibi pense fiyatları. Ama gene de pahalı.

Bende şu var. İyi iş görüyor. Fiyat 800 TL. Şu anda stokta yok ama yakında gelir. Mail atıp talep edebilirsin, o zamana kadar da para biriktirirsin :)

1671119226020.png

Bende şu var. İyi iş görüyor. Fiyat 800 TL. Şu anda stokta yok ama yakında gelir. Mail atıp talep edebilirsin, o zamana kadar da para biriktirirsin :)

21033 eklentisine bak
Su urunu buldum. Sizin attiginizdan biraz daha pahali ama 0,25 - 16 mm2 demisler. Knipex.

Çevrimiçi personel

Forum istatistikleri

Konular
6,145
Üyeler
2,554
Son üye
alisummer

Son kaynaklar

Son profil mesajları

hakan8470 wrote on Dede's profile.
1717172721760.png
Dedecim bu gul mu karanfil mi? Gerci ne farkeder onu da anlamam. Gerci bunun anlamini da bilmem :gulus2:
Lyewor_ wrote on hakan8470's profile.
Takip edilmeye başlanmışım :D ❤️
Merhaba elektronik tutsakları...
Lyewor_ wrote on taydin's profile.
Merhabalar. Elektrik laboratuvarınız varsa bunun hakkında bir konunuz var mı acaba? Sizin laboratuvarınızı merak ettim de :)
Lyewor_ wrote on taydin's profile.
Merhabalar forumda yeniyim! Bir sorum olacaktı lcr meterler hakkında. Hem bobini ölçen hemde bobin direnci ölçen bir lcr meter var mı acaba?
Back