STM32 Bluepill kurulumu ve deneyler

bluetosis :katil1:

Gerçekten baya sorunlu bu ...

Şemayı inline resim olarak da ekleyelim. Link ölebilir.

1699983168000.png

• Beğen
Reactions: nt
1k5 yerine 4k7'yi takmak hangi çinlinin aklına geldi merak ediyorum.

R10 hardware'de 1.5 kΩ

Bu şemadaki referanslar ve değerler de uyuyor sanki hardware'e. R4 şemada 100 k. R3 de 100 k. O zaman bunları 10 k ile değiştirip deneyeceğiz.

Pin yapısını da ekleyeyim bulunsun

1699983677500.png

• Beğen
Reactions: nt
@Mehmet.b bir de işlemci ST firmasının orijinal işlemcisi mi yoksa klon, jenerik, fason mu benimki gibi?

Evet, 100KΩ bulunmakta.

Maalesef bilmiyorum, altta resmi var.
Nasıl anlaşılıyor sahtesi?
Image-00055.png

ST logosu var ve kullanılan font da ST için tipik bir font. Kart da baya eski ise bunun orijinal olma ihtimali yüksek.

Date kodu 2014 yılının ilk haftası. Çip üzerindeki alanlar da büyük ölçüde datasheet ile uyuşuyor. Bu orijinal bence

1699985418354.png

Son düzenleme:
Yılı 2014 olarak güncelledim. 2004 yılı olamaz.

bende birkaç yıllık nucleodaki stlinkte kırmızı ile işaretlediğim yere yandan bakarsanız bakır bir nokta görünüyor
1699986264664.png

R4 direncini 10 kΩ yaptım, kartın davranışında hiçbir değişiklik olmadı. Yani USB arabirimi hiç çalışmasa, işlemciden şüpheneleceğim de, STM32duino yükleyince USB arabirimi çalışıyor. O halde bunun üzerindeki fason işlemci ile ilgili bir uyumsuzluk sorunu var herhalde. Uygun bir zamanda biraz daha debug edeceğim bunu.

Merhaba, ben de stm32 ye başladım. Youtube de bir seri video buldum oradan ilerlemek istedim fakat daha blink yapamadan tıkandım kaldım. CubeMx üzerinde "generate code" butonu tepki vermiyor. Bu sebeple cubemx den keile geçiş yapamıyorum. Bi şekilde projeyi kaydedebildim fakat keil üzerinden bu projeyi manuel actigim zaman da sanirsam ekstra ayarlamalar yapmam lazim ve ayrica keil programlayıcıyı görmüyor. Bilgisayar programlayıcıyı görüyor onda sıkıntı yok. Bir de cube ide kurdum fakat yine cubemx den cube ide ye geçiş yapamadim generate code çalışmadığı için. Yine Cube ide uzerinden manuel olarak projeyi acmayi denedim izin vermedi generate code kullan dedi. Cubemx i silip tekrar kurdum dün akşam bakalım akşam eve gidince tekrar deneyeceğim.

Merhaba, ben de stm32 ye başladım. Youtube de bir seri video buldum oradan ilerlemek istedim fakat daha blink yapamadan tıkandım kaldım. CubeMx üzerinde "generate code" butonu tepki vermiyor. Bu sebeple cubemx den keile geçiş yapamıyorum. Bi şekilde projeyi kaydedebildim fakat keil üzerinden bu projeyi manuel actigim zaman da sanirsam ekstra ayarlamalar yapmam lazim ve ayrica keil programlayıcıyı görmüyor. Bilgisayar programlayıcıyı görüyor onda sıkıntı yok. Bir de cube ide kurdum fakat yine cubemx den cube ide ye geçiş yapamadim generate code çalışmadığı için. Yine Cube ide uzerinden manuel olarak projeyi acmayi denedim izin vermedi generate code kullan dedi. Cubemx i silip tekrar kurdum dün akşam bakalım akşam eve gidince tekrar deneyeceğim.
cube ide ile adım adım bu işlemler anlatan tutorial videolar var. ekte verdiğin iki kanalda da sıfırdan led yak ile başlayıp ileri seviyeye kadar tüm eğitimler var.

Forum istatistikleri

Konular
5,844
Üyeler
2,481
Son üye
rfdog12

Son kaynaklar

Son profil mesajları

gruptaki arkadaşlara selamlar. sıteyi bu gün fark ettim. Asansör için 2x7 segment LCD gösterge üretmek istiyorum. acaba bu sayfadaki arkadaşlardan destek alabilirmiyim. LCD nin mantık açılımı ektedir.
deneyci wrote on TA3UIS's profile.
Selam.
Amatör telsiz lisansı nasıl alınıyor?
Lisansı olmayanı forumlarına almıyorlar. :)
Bilgi alamıyoruz.
cemalettin keçeci wrote on HaydarBaris's profile.
barış kardeşim bende bu sene akıllı denizaltı projesine girdim ve sensörleri arastırıyorum tam olarak hangi sensör ve markaları kullandınız yardımcı olabilir misin?
m.white wrote on Altair's profile.
İyi akşamlar.Arabanız ne marka ve sorunu nedir.Ben araba tamircisi değilim ama tamirden anlarım.
* En mühim ve feyizli vazifelerimiz millî eğitim işleridir. Millî eğitim işlerinde mutlaka muzaffer olmak lâzımdır. Bir milletin hakikî kurtuluşu ancak bu suretle olur. (1922)
Back