Yardıma ihtiyacım var

radox

Yeni Üye
Hobi amaçlı elektronikle ilgileni yorum Alttaki resimdeki devre elamanı nedir ve nerden bula bilirim yardımcı olabilecek biri varmı

Ekler

• 0435EBB6-C221-446E-8CFB-3201BF6084C2.jpeg
    0435EBB6-C221-446E-8CFB-3201BF6084C2.jpeg
    205.7 KB · Görüntüleme: 120
  • 33671AD8-2C60-467C-9B52-E66DE0A4CC8B.jpeg
    33671AD8-2C60-467C-9B52-E66DE0A4CC8B.jpeg
    185.5 KB · Görüntüleme: 124
Resimden bir şey anlaşılmıyor. Net bile değil.

Bu neye ait bir parça cihaz nedir bari detay verseydiniz iyi olurdu.

Cihaz traktörün hassasiyet sensörü nün içi bu resim yani traktörün arkasındaki cihaz toprağın içinde zorlandığında bu sensör sayesinde anlık olarak kaldırılıyor
Film bir sensör bu bundan 4 adet var için de ve bir tanesinin ayakları kararmış lehim tutmuyor yeniside bir hayli pahalı

Sunlardan biri mi?

Traktör ve hassasiyet nasıl bir arada oluyor önce bir şaşırdım. Ama olabiliyor herhalde ...

Sunlardan biri mi?

Evet

Traktör ve hassasiyet nasıl bir arada oluyor önce bir şaşırdım. Ama olabiliyor herhalde ...

Eski traktörlerde yay sistemi vardı bunun için sensör olayını bende ilk defa duydum.

Bu sistemle tarla sürerken arazinin durumuna göre sabanın inip/kalkması sağlanıyor. Saban zorlanmaya başlayınca yay geriliyor ve hidroliği uyarıyor.

Traktörün üstünden o pimi sökmem gerektiğinden Şuan sökemediğim için. Bekliyo. Baya sıkıntılı iş. Söküp takması

Traktörün üstünden o pimi sökmem gerektiğinden Şuan sökemediğim için. Bekliyo. Baya sıkıntılı iş. Söküp takması
Sadece sensörün fotoğrafını değil traktörün neresinde olduğunu da çeker misin. Tahminim bu sensöre kendin-yap alternatif üretmek imkansıza yakındır, hidrolikleri kontrol eden bir sistemin girdisi sanırım, yanlış veri gelmesi hem takıma hem traktöre zarar verebilir.

Muhtemelen bir çeşit strain gauge herhalde o. Başka bir model takılırsa, hem yüksüz direncin farklı olma durumu var, hem de onun fiziksel yapısı gereği yük/direnç eğrisi farklı olma durumu var. O yüzden aynısını takmak en mantıklısı.

Ne zaman alternatifini takabilirsin? Orijinalin yüksüz direncini biliyorsan ona göre alternatif bakarsın. Bir de orijinalin hangi yükte ne kadar direnç değişimi olduğunu biliyorsan, ona göre alternatif alıp aynı davranışı gösterdiğini teyit edebilirsin. Elektronik konusunda gereken bilgin ve ekipmanlar yosa yenisini alıp takmak en ucuz çözüm olur.

Sadece sensörün fotoğrafını değil traktörün neresinde olduğunu da çeker misin. Tahminim bu sensöre kendin-yap alternatif üretmek imkansıza yakındır, hidrolikleri kontrol eden bir sistemin girdisi sanırım, yanlış veri gelmesi hem takıma hem traktöre zarar verebilir.

Muhtemelen bir çeşit strain gauge herhalde o. Başka bir model takılırsa, hem yüksüz direncin farklı olma durumu var, hem de onun fiziksel yapısı gereği yük/direnç eğrisi farklı olma durumu var. O yüzden aynısını takmak en mantıklısı.

Ne zaman alternatifini takabilirsin? Orijinalin yüksüz direncini biliyorsan ona göre alternatif bakarsın. Bir de orijinalin hangi yükte ne kadar direnç değişimi olduğunu biliyorsan, ona göre alternatif alıp aynı davranışı gösterdiğini teyit edebilirsin. Elektronik konusunda gereken bilgin ve ekipmanlar yosa yenisini alıp takmak en ucuz çözüm olur.
Şu an yoğun kullanımda olduğundan Traktör yakınlarda değil
Ancak dediğin doğru traktör 115 beygir olduğundan bunun düzensiz çalışması demek hem kullanılan ekipmana hem traktöre çok pahalı tamir gerektiren. Dert açar

Çevrimiçi personel

Forum istatistikleri

Konular
5,894
Üyeler
2,494
Son üye
yasin533

Son kaynaklar

Son profil mesajları

gruptaki arkadaşlara selamlar. sıteyi bu gün fark ettim. Asansör için 2x7 segment LCD gösterge üretmek istiyorum. acaba bu sayfadaki arkadaşlardan destek alabilirmiyim. LCD nin mantık açılımı ektedir.
deneyci wrote on TA3UIS's profile.
Selam.
Amatör telsiz lisansı nasıl alınıyor?
Lisansı olmayanı forumlarına almıyorlar. :)
Bilgi alamıyoruz.
m.white wrote on Altair's profile.
İyi akşamlar.Arabanız ne marka ve sorunu nedir.Ben araba tamircisi değilim ama tamirden anlarım.
* En mühim ve feyizli vazifelerimiz millî eğitim işleridir. Millî eğitim işlerinde mutlaka muzaffer olmak lâzımdır. Bir milletin hakikî kurtuluşu ancak bu suretle olur. (1922)
Kesici/Spindle hızı hesaplamak için SpreadSheet UDF'leri kullanın, hesap makinesi çok eski kalan bir yöntem :)
Back