Yeni Hurdalik Gülümüz Geldi

Bunlarda bugünlük hasılat .
20231121_111453.jpg
20231121_111533.jpg
20231121_111551.jpg
20231121_111626.jpg
20231121_111639.jpg
20231121_111730.jpg
20231121_111732.jpg
20231121_111909.jpg
20231121_111917.jpg

İlk resimdeki wattlı direnç güzelmiş.

Valla senin hurdalıkta bir teknik liseyi rahatlıkla donatacak ekipman var :) Bu kartların zamanında görevinin ne olduğunu biliyor musun?

İlk resimdeki wattlı direnç güzelmiş.

Valla senin hurdalıkta bir teknik liseyi rahatlıkla donatacak ekipman var :) Bu kartların zamanında görevinin ne olduğunu biliyor musun?
Sensörlü izleme sistemine ait ekipmanlar . Yeni sistem kurulunca eskisine ait ekipmanlar artık emekli oldu .

Galiba eskiden devrenin güzel görünmesi daha önemliymiş. Tablo, heykel gibi yapmaya çalışılmış.

Bu sanatkarlık ruhu bize çok lazım gerçekten. Şimdi bakıyorum adam Arduino program yazıyor. Kimi satır en soldan başlıyor, kimi ortada, kimi sağ tarafta. Satırlar arasında random olarak değişen boşluk. Kimi yerde TAB kullanmış kimi yerde boşluk. Rezil bir kod. "Düzenle şu kodu yav, bu ne böyle" deyince de "ne farkeder, program derliyor işte" diyor.

O direncin bir benzeri de bende var. Sizdeki kartlar da pek hurda gibi değil, tertemiz görünüyor sanki müzeden çıkmış gibi.

20231121_114728.jpg

Ya sen gerçekten konuş oradaki yetkililerle, bu kadar kıymetli kompoentler ziyan olmasın, satsınlar da bir işe yarasın yav ...

Bu da bozulan bir cihazdan sökülmüş zamanında.
1992 model bir italya yapımı makinede pompa hız kontrolcüsü olarak tek başına çalışıyordu bu watlı pot.
bozulunca yerine yenisini haftalarca aradılar bulamayınca özel reziztans üretimi yapan birine baştan yaptırmışlardı.
Çok kıymetli ama denk gelmesi lazım kullanılacak yerin.

1992 model bir italya yapımı makinede pompa hız kontrolcüsü olarak tek başına çalışıyordu bu watlı pot.
bozulunca yerine yenisini haftalarca aradılar bulamayınca özel reziztans üretimi yapan birine baştan yaptırmışlardı.
Çok kıymetli ama denk gelmesi lazım kullanılacak yerin.
Bunun benzeri ile eskiden kacak akim testi yapmak gibi çılgın deneylerim vardı. Faz toprak arasına bağlayıp izole eldiven ile en yüksek değerden en düşük değere doğru ceviriyordum . Bakalım ne zaman atacak diye . Sonra kaç ohm da açmış diye ölçüyordum. Gençlik işte . Şimdi geriye dönüp bakınca ne salakmışım diyorum .

Mikrodalga parçaladım. Trafosunu müsait bir zamanda punta yapmak için ayırdım. Gerisi burada.

20231130_133522.jpg

Çevrimiçi personel

Forum istatistikleri

Konular
5,840
Üyeler
2,480
Son üye
mozcelikors

Son kaynaklar

Son profil mesajları

gruptaki arkadaşlara selamlar. sıteyi bu gün fark ettim. Asansör için 2x7 segment LCD gösterge üretmek istiyorum. acaba bu sayfadaki arkadaşlardan destek alabilirmiyim. LCD nin mantık açılımı ektedir.
deneyci wrote on TA3UIS's profile.
Selam.
Amatör telsiz lisansı nasıl alınıyor?
Lisansı olmayanı forumlarına almıyorlar. :)
Bilgi alamıyoruz.
cemalettin keçeci wrote on HaydarBaris's profile.
barış kardeşim bende bu sene akıllı denizaltı projesine girdim ve sensörleri arastırıyorum tam olarak hangi sensör ve markaları kullandınız yardımcı olabilir misin?
m.white wrote on Altair's profile.
İyi akşamlar.Arabanız ne marka ve sorunu nedir.Ben araba tamircisi değilim ama tamirden anlarım.
* En mühim ve feyizli vazifelerimiz millî eğitim işleridir. Millî eğitim işlerinde mutlaka muzaffer olmak lâzımdır. Bir milletin hakikî kurtuluşu ancak bu suretle olur. (1922)
Back