Yeni Hurdalik Gülümüz Geldi

Mikroswitcler ne için kullanılıyor üstad ?
Bunlardan var.
20231130_141615.jpg

20231130_141625.jpg

Kapak açıkken çalışmasını önlemek için mi kullanılıyor acaba ?
Toplamda 3 tane var. Netelerde, ne amaçla kullanıldığına dikkat etmedim ama bir tanesi kapağa bağlıydı. Dolayısıyla kapak açıkken çalışmasını engelliyordur.

Kaliteli mikrodalgalarda kapakta iki tane switch olur.

Kapak açık konumda çalışması çok riskli olduğu için emniyet amaçlı kullanılıyor.

Sakatat olmadan olmaz. Uykuluk böbrek Arnavut ciğer.... off akşam akşam.

Genel bir uygulanan mikrodalga şeması aşağıdaki gibidir. Megep ten aldigim dokumanda semada görüleceği üzere kapı anahtari iki tanedir. Dokuman da aşağıda ekte bulabilirsiniz.
Screenshot_20231130-181835_Drive.jpg

Ekler

• Mikrodalga Fırınlar.pdf
    922.3 KB · Görüntüleme: 37
Izmir bit pazarinin yeri Tepecik'teki eski pazar yeri imis. Bende bu hafta sonu bir gidip bakayim. Belki incik boncuk bir seyler bulabilirim oynayacak. :dans1:

Bu megatronu sökerken dikkatli olmak lazım. Öllümcül bazı kimyasal ya da radyo aktif içeriyor gibi birşey hatırlıyorum.

ikiçeşmelik ve gıdaçarşısı tepecik değil
Ikicesmelik mi? Orada pazar kuracak alan yok ki. Gida Carsisi olabilir belki ama bitpazarindan urun alan bir youtuber arkadasta benim Google'dan buldugumyer oldugunu onayladi. Cok az abonesi olan, keyfine video atan biri, daha sali gunu video atti bitpazarindan sunlari aldim diye.

Instrustar ISDS205 - Copy.jpg

Bu megatronu sökerken dikkatli olmak lazım. Öllümcül bazı kimyasal ya da radyo aktif içeriyor gibi birşey hatırlıyorum.
Hahaha, simdi farkettim. Magnetron yerine MEGATRON yazilmis. Megatron gercekten tehlikeli. :D Yeni Transformers filmi geliyor galiba. :dans1: :dans1:

• Beğen
Reactions: nt
Şimdi kendi bilgimi de netleştirmek adına tekrar baktım da içerisinde berilyum oksit var. Bu madde toz halinde doğrudan kansorejen ama bazı magnetronların içerisinde seramik şeklinde bulunduğu için bu halinin bir sorun teşkil etmediği yazıyor.

Özetle kırmadığın sürece sorun yok diyor ama ben olsam uzak dururdum. Ev ortamında o aletten elde edilecek bir fayda olduğunu düşünmüyorum.

Şurada da radyasyon testi yapıyorlar. Raryoaktivitesi pek yokmuş gibi duruyor.

Evde örümcek yoktur inşallah. Terminator değil ama yeni spider man geliyor olabilir @Alt 255 . Yeni bir kıyafet tasarımı yapmak lazım olabilir Türk milletine özgü. Şöyle Ege zeybeği tarzında Ege örümceği falan ...

Çevrimiçi personel

Forum istatistikleri

Konular
5,840
Üyeler
2,480
Son üye
mozcelikors

Son kaynaklar

Son profil mesajları

gruptaki arkadaşlara selamlar. sıteyi bu gün fark ettim. Asansör için 2x7 segment LCD gösterge üretmek istiyorum. acaba bu sayfadaki arkadaşlardan destek alabilirmiyim. LCD nin mantık açılımı ektedir.
deneyci wrote on TA3UIS's profile.
Selam.
Amatör telsiz lisansı nasıl alınıyor?
Lisansı olmayanı forumlarına almıyorlar. :)
Bilgi alamıyoruz.
cemalettin keçeci wrote on HaydarBaris's profile.
barış kardeşim bende bu sene akıllı denizaltı projesine girdim ve sensörleri arastırıyorum tam olarak hangi sensör ve markaları kullandınız yardımcı olabilir misin?
m.white wrote on Altair's profile.
İyi akşamlar.Arabanız ne marka ve sorunu nedir.Ben araba tamircisi değilim ama tamirden anlarım.
* En mühim ve feyizli vazifelerimiz millî eğitim işleridir. Millî eğitim işlerinde mutlaka muzaffer olmak lâzımdır. Bir milletin hakikî kurtuluşu ancak bu suretle olur. (1922)
Back