AD9833 çıkış opamp tasarımı

İyi gidiyor. Bunu tamamladıktan sonra Photoshop da uygun bir görsel çizip ozalitçi de sticker baskı yaptırsan ve önüne yapıştırsan harika olur.
Ben güç kaynağı yaparken yapmıştım.
20220415_145124.jpg

Bu sistemde sinyal kalitesini belirleyen büyük ölçüde AD9833 olur. TL071 katacağı distorsiyon bunun yanında devede kulak kalır :)

Bu sistemde sinyal kalitesini belirleyen büyük ölçüde AD9833 olur. TL071 katacağı distorsiyon bunun yanında devede kulak kalır :)
dac.png

Abi buradaki DAC Output ibaresini ben analog voltaj çıkarabiliyor olarak anlıyorum böyle bir özelliği var mı yoksa ben mi yanlış anladım.

16664 eklentisine bak
Abi buradaki DAC Output ibaresini ben analog voltaj çıkarabiliyor olarak anlıyorum böyle bir özelliği var mı yoksa ben mi yanlış anladım.

AD9833 bir sinyal jeneratörü zaten, işi analog voltaj çıkarmak. Sinyali içeride dijital olarak sentezleyip bir DAC ile analoga dönüştürüyor.

AD9833 bir sinyal jeneratörü zaten, işi analog voltaj çıkarmak. Sinyali içeride dijital olarak sentezleyip bir DAC ile analoga dönüştürüyor.
Daha önce kullandım bunu ama demek istediğim.

Ben bundan mesela 1.5 volt düz çıkış alabilir miyim.

Öneriniz ile tl072 kullanarak devreyi kurdum ve şöyle bir ekran aldım teşekkür ederim

Ekler

• IMG_20220415_151501.jpg
    IMG_20220415_151501.jpg
    438.7 KB · Görüntüleme: 69
Yani DC çıkış verir mi diyorsun. Onu bilmiyorum. Datasheet'e genel bakınca sinüs, üçgen ve kare dalga üretir diyor.
Abi kare dalga da ayarladım frekansın tam yarısını veriyor mesela 2khz ayarlıyorum 1khz veriyor diğer 2 sinyal de normal şekilde çalışıyor

Öneriniz ile tl072 kullanarak devreyi kurdum ve şöyle bir ekran aldım teşekkür ederim
Nasıl bu kadar temiz görünüyor? Benim Instrustar'ı bağlayınca böyle dümdüz çizgi olmuyor, hep zik zak görünüyor. Bu AD9833 benim cihazdan daha mı iyi? :dusun1:

Yani DC çıkış verir mi diyorsun. Onu bilmiyorum. Datasheet'e genel bakınca sinüs, üçgen ve kare dalga üretir diyor.
Elimde olması lazım deneyler yapayım ben bununla daha önce ayarlı sinüs jeneratörü olarak çalıştırmıştım

Abi kare dalga da ayarladım frekansın tam yarısını veriyor mesela 2khz ayarlıyorum 1khz veriyor diğer 2 sinyal de normal şekilde çalışıyor

Acaba kare dalga duty cycle ayarlanabiliyor mu? Belki duty cycle ayarını %100 yapabiliyorsundur. O zaman DC almış oluyorsun.

Bu arada sende de Instrustar ISDS205 ver demek, kulübe hoş geldin :)

Acaba kare dalga duty cycle ayarlanabiliyor mu? Belki duty cycle ayarını %100 yapabiliyorsundur. O zaman DC almış oluyorsun.

Bu arada sende de Instrustar ISDS205 ver demek, kulübe hoş geldin :)
Ben karıştırdım yav. 9833 ile yaptığı devreyi instrustar'ın programı ile çalıştırıyor gibi saçma bir fikre kapıldım. Ama sorum hala geçerli. Neden bende böyle kusursuz çizgi görün müyor?

Çevrimiçi personel

Forum istatistikleri

Konular
5,847
Üyeler
2,482
Son üye
ilker29

Son kaynaklar

Son profil mesajları

gruptaki arkadaşlara selamlar. sıteyi bu gün fark ettim. Asansör için 2x7 segment LCD gösterge üretmek istiyorum. acaba bu sayfadaki arkadaşlardan destek alabilirmiyim. LCD nin mantık açılımı ektedir.
deneyci wrote on TA3UIS's profile.
Selam.
Amatör telsiz lisansı nasıl alınıyor?
Lisansı olmayanı forumlarına almıyorlar. :)
Bilgi alamıyoruz.
cemalettin keçeci wrote on HaydarBaris's profile.
barış kardeşim bende bu sene akıllı denizaltı projesine girdim ve sensörleri arastırıyorum tam olarak hangi sensör ve markaları kullandınız yardımcı olabilir misin?
m.white wrote on Altair's profile.
İyi akşamlar.Arabanız ne marka ve sorunu nedir.Ben araba tamircisi değilim ama tamirden anlarım.
* En mühim ve feyizli vazifelerimiz millî eğitim işleridir. Millî eğitim işlerinde mutlaka muzaffer olmak lâzımdır. Bir milletin hakikî kurtuluşu ancak bu suretle olur. (1922)
Back