Attiny13a İle Açma Kapama Butonu + Buzzer V2 (230V Anahtarlama)

Bir özetlermisin? Vınlamaya karşı ne yaptın da şimdi tekrar deniyorsun?

Elzem bir optimizasyon sorunu yok devrede, A1 A2 yer değiştirilince susacaktı yüksek ihtimalle trafo sahte triyaklarda başıma çok geliyor yükü A1'e bağlıyorum göz kırpıyor triyak açılmıyor gate aşırı akım çekiyor vs. yer değişiyorum A2'ye bağlıyorum bütün sorunu yok oluyor

Bir özetlermisin? Vınlamaya karşı ne yaptın da şimdi tekrar deniyorsun?

BTA41'i söküp crocodile kablo ile A1 A2 bacakları yer değiştirdim trafo susutu.
Bu gün de KiCad de A1-A2 düzeltmesini yapıp kartı tekrar bastım.
Birazdan deneyeceğim ama 3B yazıcıda baskı olduğu için trafoyu duyamıyorum. Baskı bitsin bakacağım.

Trafo vınlamaya devam ediyor. A1 ile A2'nin yer değiştirmesinin bir faydası olmamış.

Kendini psikolojik olarak rahatlatmak için o triyakı git çekiçle bir parçala önce. Ondan sonra yenisini tak ve problem üzerinde düşünmeye başla :tamam2:

Başından beri aynı triyak.

önceki sefer yine ötüp ama sen psikolojik olarak duymadıysan trafo sesini geriye tek bir şey kalıyor moc driverin ıF yani sürüş akımı triyak için yeterli değil

20240226_164610.jpg

A1 A2 uclarin ters. Boyle montaj yapman lazim.

Optoyu çıkarttım. 6 ile 4'ü kısa devre ettim yine vınlıyor.

A1 A2 bacaklarini ters bagladigin icin tetikleme islemi basarili olamiyor. Optolu optosuz denesen de sonuc degismeyecek.

A1 A2 bacaklarini ters bagladigin icin tetikleme islemi basarili olamiyor. Optolu optosuz denesen de sonuc degismeyecek.
Neden ki abi? Bu triyak birbirine ters bağlanmış iki tristör değil mi?
"Hortumun ha A ucunu musluğa bağlamışsın, ha B ucunu" gibi olmuyor mu bu?

Devreyi komple ayırıp SSR röleye bağladım. Yine vınlıyor.
20240227_005312.jpg

Son düzenleme:
Artık son olarak trafoyu direk 230V prize bağladım yine vınlıyor.
Daha önce 230VAC da vınlamamıştı. Arada bir vınlamayı kesiyor. Sanırım ona denk geldim.
Ekaya gönderceğim. Masraf çıktı yine. :kizgin2:

Bu mesajdaki toroid trafo ne?

Videoda ufak bir hrrrr sesi var, devrenin çalıştığı ortam çok mu sessiz? Toroidlerde trafo masanın üzerindeyse masa titreştiği için o ses duyulur.

Çoğu trafoda bu normal sayılır. Büyük güç trafolarıda vınlar.

Forum istatistikleri

Konular
5,844
Üyeler
2,481
Son üye
rfdog12

Son kaynaklar

Son profil mesajları

gruptaki arkadaşlara selamlar. sıteyi bu gün fark ettim. Asansör için 2x7 segment LCD gösterge üretmek istiyorum. acaba bu sayfadaki arkadaşlardan destek alabilirmiyim. LCD nin mantık açılımı ektedir.
deneyci wrote on TA3UIS's profile.
Selam.
Amatör telsiz lisansı nasıl alınıyor?
Lisansı olmayanı forumlarına almıyorlar. :)
Bilgi alamıyoruz.
cemalettin keçeci wrote on HaydarBaris's profile.
barış kardeşim bende bu sene akıllı denizaltı projesine girdim ve sensörleri arastırıyorum tam olarak hangi sensör ve markaları kullandınız yardımcı olabilir misin?
m.white wrote on Altair's profile.
İyi akşamlar.Arabanız ne marka ve sorunu nedir.Ben araba tamircisi değilim ama tamirden anlarım.
* En mühim ve feyizli vazifelerimiz millî eğitim işleridir. Millî eğitim işlerinde mutlaka muzaffer olmak lâzımdır. Bir milletin hakikî kurtuluşu ancak bu suretle olur. (1922)
Back