Creality Ender 3 Pronun Eksileri

3D Touch zaten BL Touch'un çakması değil mi? Çakmayı da mı çaktıklarını düşünüyorsun :D

3D Touch zaten BL Touch'un çakması değil mi? Çakmayı da mı çaktıklarını düşünüyorsun :D
Çin için imkansız diye bir şey var mı? Ya da Intel gibi kalitesine göre üzerine i3, i5, i7 filan yazmasınlar. :D
Orijinal olanı da zaten 280 TL.

Çin için imkansız diye bir şey var mı? Ya da Intel gibi kalitesine göre üzerine i3, i5, i7 filan yazmasınlar. :D
Orijinal olanı da zaten 280 TL.

Evet doğru söylüyorsun. Başarılı bir çakma ise onun da çakmasının çıkması kaçınılmazdır :D

Bende aslında bir tane atıl 3D touch var. Şu endüktif prob bir süre iyi çalışsa sana verebilirim onu. Eğer acelen yoksa tabi.

Bende aslında bir tane atıl 3D touch var. Şu endüktif prob bir süre iyi çalışsa sana verebilirim onu. Eğer acelen yoksa tabi.
Acelem yok, boşta çöp gibi atıl duracağı yerde bende çok daha iyi olur. Ne zaman belli olur.

Acelem yok, boşta çöp gibi atıl duracağı yerde bende çok daha iyi olur. Ne zaman belli olur.

Aslında şu anda endüktif prob iyi çalışıyor. Ama özel ayna, kalın cam ve termal cam almıştım ve bunlarla çalışmıyor bu (8 mm algılama mesafesi yetmiyor). O yüzden B planı olarak bu sensörü şimdilik bulunduruyorum.

Sipariş için bakınıyorum da, 240 TL'ye Banggood'da ISP ye kadar her şey dahil (link aşağıda) bir ürün var. Önerdiğin Trianglelab'ın fiyatı halen 110 TL civarında, daha hesaplı olsa da bende ISP yok. Bir de tabi metal tutucu filan da var.

Acaba Banggood ürünü ile Trianglelab arasında kalite farkı var mıdır?

Bir de ISP için o farkı versem mi? Arduino ile de sanki sorunsuzca programlanır gibi düşünüyorum... Aslında fiyat farkı önemli bir miktar değil, lazım olur deyip sonra senelerce 2 kere daha kullanılmayan ürünler arasında atölyede yer tutsun istemiyorum.

Fysetc cheetah diye bir model galiba hocam. Araştırmak lazım ama hiç duymadım. Bir de probu metal olanlara iyi değil diyorlardı. Arduino varsa elinizde dediğiniz gibi programlayıcıya da gerek kalmıyor. Tutucu için de makineyi dağıtmadan önce basmanız gerekiyor. Siparişi verince basın kenara atın. Ama trianglelabden alınca tek sorun kablo birazcık kısa kalıyor. Dupont çakmamak adına 20 cmlik jumperlarla ek yaptım ben.

Aslında şu anda endüktif prob iyi çalışıyor. Ama özel ayna, kalın cam ve termal cam almıştım ve bunlarla çalışmıyor bu (8 mm algılama mesafesi yetmiyor). O yüzden B planı olarak bu sensörü şimdilik bulunduruyorum.

Dediğim gibi şu an bir acelem yok, o zaman senin için müsait olduğunda gönderirsen sevinirim. Bende bu şans var iken Çin'den sipariş versem onun da elime ulaşması güç kaynağı gibi ancak 2-3 ay sonrayı bulur. :D

Fysetc cheetah diye bir model galiba hocam. Araştırmak lazım ama hiç duymadım. Bir de probu metal olanlara iyi değil diyorlardı. Arduino varsa elinizde dediğiniz gibi programlayıcıya da gerek kalmıyor. Tutucu için de makineyi dağıtmadan önce basmanız gerekiyor. Siparişi verince basın kenara atın. Ama trianglelabden alınca tek sorun kablo birazcık kısa kalıyor. Dupont çakmamak adına 20 cmlik jumperlarla ek yaptım ben.
Eğer satın alacak olursam bilindik bir ürün almak daha yararlı olur. Zaten orijinal olanı da tüm aksesuarları ile 49 dolar yani 340 TL civarında hatta Türkiye satışı 400 TL... Zaten zaten diye diye 100 TL 'lik bilindik bir ürüne tüm aksesuarları var diye 400 TL vermeye gerek yok.

bu alete wifi veya bluetooth ile erişebileceğim bir yükseltme var mı acaba , hafıza kartıyla uğraşmaktan yoruldum

bu alete wifi veya bluetooth ile erişebileceğim bir yükseltme var mı acaba , hafıza kartıyla uğraşmaktan yoruldum
Bende aynı sebeple OctoPrint kullanmaya başladım. Müthiş bir kolaylık sağlıyor. Elinde Raspberry Pi varsa kesinlikle tavsiye ederim. Ben Raspberry Pi ve LM259 DC/DC voltaj düşürücü için fan bağlı bir kasa basıp, Ender 3 Pro'ya tümleşik yaptım.

teşekkürler, pi dışında bir çözüm yoksa bi süre idare edicem herhalde. aslında yanında gelen cura türevi programda seri port baudrate gibi ayarlar görünce bluetooth serial bir modül entegre edebilir miyim anakarta diye fikirlenmiştim ama olmuyordur sanırım. bugün de klein şişesi basarken baktım benim yazdırma ucu havada geziyor, ucu tıkanmıştır diye kapattım. meğer filamanı ittiren motorun tırtıklı kafası gevşemiş, yukarı çıkmış fikament de kafanın altında kalmış. şimdi klein ibriğim var :) . bir bilgi vereyim: aletin yedek nozülünün olduğu torbada "c" şeklinde mavi minik plastik parçalar var 2 boy. onlar teflon tüpün girdiği iki uçtaki parçalara takılıp kitlemek için. su arıtma bağlantılarında da aynı sistemi gördüğümden sonradan uyandım. videolarda çoğu kişi takmamış, bence pek bilinmeyen bir ayrıntı

Ender 3 ü Windows PC ye USB ile takınca direkt olarak CURA'dan baskı alınamıyor mu?

Ender 3 ü Windows PC ye USB ile takınca direkt olarak CURA'dan baskı alınamıyor mu?
Evet USB ile bağlayıp alıyorsun. Orada şöyle bir sorun var, yazdırma süresince Cura'nın dolayısı ile bilgisayarın açık ve bağlı kalması gerekiyor... Bir şekilde bağlantın koparsa, SD kart ya da OctoPrint'de olduğu gibi kaldığı yerden devam etme imkanı yok bütün çalışma çöp oluyor.

teşekkürler, pi dışında bir çözüm yoksa bi süre idare edicem herhalde. aslında yanında gelen cura türevi programda seri port baudrate gibi ayarlar görünce bluetooth serial bir modül entegre edebilir miyim anakarta diye fikirlenmiştim ama olmuyordur sanırım.

Olur ama yukarıda bahsettiğim gibi bağlantı koparsa...

Forum istatistikleri

Konular
5,791
Üyeler
2,464
Son üye
s4met

Son kaynaklar

Son profil mesajları

cemalettin keçeci wrote on HaydarBaris's profile.
barış kardeşim bende bu sene akıllı denizaltı projesine girdim ve sensörleri arastırıyorum tam olarak hangi sensör ve markaları kullandınız yardımcı olabilir misin?
m.white wrote on Altair's profile.
İyi akşamlar.Arabanız ne marka ve sorunu nedir.Ben araba tamircisi değilim ama tamirden anlarım.
* En mühim ve feyizli vazifelerimiz millî eğitim işleridir. Millî eğitim işlerinde mutlaka muzaffer olmak lâzımdır. Bir milletin hakikî kurtuluşu ancak bu suretle olur. (1922)
Kesici/Spindle hızı hesaplamak için SpreadSheet UDF'leri kullanın, hesap makinesi çok eski kalan bir yöntem :)
Dr. Bülent Başaran,
Elektrik ve Elektronik Mühendisi
Yonga Tasarım Özdevinimcisi
Üç güzel "çocuk" babası
Ortahisar/Ürgüp/Konya/Ankara/Pittsburgh/San Francisco/Atlanta/Alaçatı/Taşucu...

Back