Ev Yapımı 7 Segment Display

Adamlar Amerika'da yasiyor ama tekrar tekrar Amerikayi kesfetmeye calisiyorlar.

Sen burda Amerikayi kesfetmeye kalkarsan hakarete bile ugrayabilirsin.

Bari biriniz tenezzul edip biraktigim linklere baksaydiniz. Ikiside %99.9 saflikta diyor. Ama hic kimse utu gerekmez bu varken ya da utu gerekiyor dememis ama :kuskun1:

Bari biriniz tenezzul edip biraktigim linklere baksaydiniz. Ikiside %99.9 saflikta diyor. Ama hic kimse utu gerekmez bu varken ya da utu gerekiyor dememis ama :kuskun1:

Mantiken derisimler farklidir bu nedenle fiyat farkli olur.

Sitelerde yazanlara cok guvenme. Tapaj hatasi, islerini ciddiye almama vs durumlari olabilir
Eger sitedeki derisimler ve fiyatlar dogru ise sen 1 lt olani degil 5 lt olani tercih et.

Ütüde yollar genişliyor ve bunun kadar iyi geçmiyor, nerdeyse bilgisayar anakartı gibi incecik yollar bile sorunsuz çıkmış ,

Sadece el ile her noktaya bastırmak gerekiyor özellikle kenarlara , videoda var.

Mantiken derisimler farklidir bu nedenle fiyat farkli olur.

Sitelerde yazanlara cok guvenme. Tapaj hatasi, islerini ciddiye almama vs durumlari olabilir
Eger sitedeki derisimler ve fiyatlar dogru ise sen 1 lt olani degil 5 lt olani tercih et.
Peki asil soru, bu utu kullanimini ortadan kaldiriyor mu gercekten? 1 litresi bana 3 yil yeter. utu ile ugrasmadan yapilabiliyorsa, utuye oranla kolay mi?

Ütüde yollar genişliyor ve bunun kadar iyi geçmiyor, nerdeyse bilgisayar anakartı gibi incecik yollar bile sorunsuz çıkmış ,

Sadece el ile her noktaya bastırmak gerekiyor özellikle kenarlara , videoda var.
Iste aradigim yanit. :D :saril:

Edit : Toptancidan 190 Litre alirsaniz fiyati 48 TL'ye geliyor. Bu durumda perakende olarak 85 TL ye satilmasi mumkun gorundu.

Devreci alışılmışın dışında işleri seviyor.

Yine karanlık malikanesinde proje yapmış.

Bu işlerden para kazanıyorsundur umarım.

bende dot flip displaylere hastayım. Eski belediye otobüslerinin tabelaları böyle idi. Hurdadan falan denk gelmedi bir tane...

split flap'lar da benim çok hoşuma gidiyor. Saat ve dakikayı gösteren numerik bir tanesi güzel bir proje olurdu. Alfabe iş yükünü çok artırıyor ama 40 flaple hoş bir dış mekan saati yapılabilir.

split flap'lar da benim çok hoşuma gidiyor. Saat ve dakikayı gösteren numerik bir tanesi güzel bir proje olurdu. Alfabe iş yükünü çok artırıyor ama 40 flaple hoş bir dış mekan saati yapılabilir.
Benim de çok hosuma gidiyor saat fikri aklıma geldi ama maliyetten boşverdim modul satan yanancı nir site var ama fiyatları hatırlayamadım tanesi 2-3€ Bile tutsa cok para acaba kendimiz yapabişir miyiz bu dotlardan hackadayde ornek vardı diye hatırlıyorum sanki

aslında şunların da tek step motorla yapılan opensource halleri vardi ama plakaları bulmak/yapmak sıkıntı

bir de her segmentte servo kullananlar var yine biraz pahalıya cıkıyor

Şimdi adreslenebilir led ve 3d ciktidan saat yapmayı dusunuyorum bakalım O bile pahalıya cikiyor gibi gerçi fiyat algımı kaybettim artık :katil2:

150 lira vermektense smd led alıp kendim yaptım , fabrika yapımı gibi oldu.

circuit.jpg
@devreci burada kullandığınız kağıt nedir?

Mat kuşe kağıt , eğer yollar çok birbirine yakın değilse fotoğraf kağıdı da kullanılabilir naylonu sorun oluyor.

Evet , aslında daha iyi oluyor ama iki yol arası çok yakınsa arada fotoğraf kağıdının naylonu arada kalıyor iğne ile temizlenir.

@devreci asitten onceki doktugun sivi ne, ne icin kullandin, bende aldim etil asetat ama benimki biraz kuvvetli geldi heralde, pcb nin ustu badana yapmis gibi dagildi.

Etilasetat %99 dan 20cc, IPA %99.8 den 40cc ile
karışım yaptım. Fena olmadı.

Üçüncü denemede alttaki gibi...
Tabii ters baskı almadığım için yeniden yapılacak. :kizgin3:
1706717873662.png

Hocam alkol katmayın, alkol yumaşamış yapıyı sertleştiriyor yapışmasını engelliyor, @Haze en sonra alkol döküp kağıtı yumuşatıyorum hemde dediğim gibi toneri sertleştiriyor. Eğer etil asetat çok sert ise su katıp deneyebilirsin, tabi kayıt altına al yüzde kaç su diye diye.

baslangic icin kaca kac karistirayim, yari yariya iyimi.

Önce yazdığına göre iyi gibi . Tabi küçük bir miktarını dene .

AQUA dediği su zaten. Gliserin, üst kısımda
tabaka oluşturarak buharlaşmasını engeller.
Benzophenone-4 de UV ışınlar ile bozulmasını
engelliyormuş.
Bir de su ile seyreltip denerim...

Çevrimiçi personel

Forum istatistikleri

Konular
5,897
Üyeler
2,496
Son üye
can12

Son kaynaklar

Son profil mesajları

Lyewor_ wrote on taydin's profile.
Merhabalar forumda yeniyim! Bir sorum olacaktı lcr meterler hakkında. Hem bobini ölçen hemde bobin direnci ölçen bir lcr meter var mı acaba?
gruptaki arkadaşlara selamlar. sıteyi bu gün fark ettim. Asansör için 2x7 segment LCD gösterge üretmek istiyorum. acaba bu sayfadaki arkadaşlardan destek alabilirmiyim. LCD nin mantık açılımı ektedir.
deneyci wrote on TA3UIS's profile.
Selam.
Amatör telsiz lisansı nasıl alınıyor?
Lisansı olmayanı forumlarına almıyorlar. :)
Bilgi alamıyoruz.
m.white wrote on Altair's profile.
İyi akşamlar.Arabanız ne marka ve sorunu nedir.Ben araba tamircisi değilim ama tamirden anlarım.
* En mühim ve feyizli vazifelerimiz millî eğitim işleridir. Millî eğitim işlerinde mutlaka muzaffer olmak lâzımdır. Bir milletin hakikî kurtuluşu ancak bu suretle olur. (1922)
Back