Ev Yapımı 7 Segment Display

devreci

Aktif Üye
150 lira vermektense smd led alıp kendim yaptım , fabrika yapımı gibi oldu.

circuit.jpg

Sanirim yapmak almaktan daha pahaliya gelmis. Isciligi saymiyorum, sadece malzeme olarak yani.

Son düzenleme:
Elinize sağlık. Tamamen el becerisine dayanan bir çalışma olmuş. Pcb baskı olarak kusursuz bir baskı. İşlemci ise takdire şayan.
Kağıt bant ile pcb kenarları kaplayınca şimdi epoksi dökecek dedim ama siz daha kestirma bir yönetm bulmuşsunuz. Avuç taşlamayı görünce "aha şimdi ortalık dağılacak" dedim.

Elinize sağlık.

@Alt 255 ben farklı renk istedim , piyasada yok , senin linkteki ürün güzelmiş hem de spi ama bulunmuyor. Ali'de var ama vergisi kargosu yine
x TL + x saat. daha karlı.

Ayrıca şu an 10 tane daha yapacak kadar elimde led var hatta daha fazla

x TL + x saat. 13.05 kuruş karla yine ben kazanıyorum :p

@Haze Sivi aseton değil , etil asetat , aseton ile olmuyor.
Bunu kullaninca utulemeye gerek kalmiyor mu hic? :oops: E, o zaman alirim ki ben bundan. :dans1::dans1:

Edit Fiyatlari da amma degisken. Bir yerde 5 litresi 400 TL, bir baskasinda 1 Litresi 400 TL. :bilmem1:

Bunu kullaninca utulemeye gerek kalmiyor mu hic? :oops: E, o zaman alirim ki ben bundan. :dans1::dans1:

Edit Fiyatlari da amma degisken. Bir yerde 5 litresi 400 TL, bir baskasinda 1 Litresi 400 TL. :bilmem1:

Markaya, kimyasalın saflığına ve amaca göre fiyatlar çok değişiyor. Yüksek saflık sadece sentez gibi işlerde gerekir. Bu tip işlerde ucuz olanı almakta bir sakınca olmaz.

@255 Sutculer mesela 10lt sut sagip 10lt de su katip 20 lt olarak sut satarlardi.
Simdilerde bunu fabrikalar yapiyor ve slim olmaya calisanlar aliyor.

Bu kimyasalar da sulandirilmistir.

Sulandirmalari, derisimi belirttikleri surece sorun degil.

Guzel calisma olmus. @Alt 255 @devreciyi bu displaylarin ucuza satildigini bilgilendirmekle cok iyi ettin.

Bu adam benden de manyakmış , adamlar harbiden çalışıyor , düşünüyor kesinlikle amerikanın dünya lideri olması tesadüf değil

Benim youtube adresimi en çok amerikalılar izliyor, mesela plazma kesici , 300 dolara çok rahat alabilirler ama adamlar kendileri yapmak istiyor öğrenmek istiyor çok değişik bir milllet.

Çevrimiçi personel

Forum istatistikleri

Konular
5,897
Üyeler
2,496
Son üye
can12

Son kaynaklar

Son profil mesajları

Lyewor_ wrote on taydin's profile.
Merhabalar forumda yeniyim! Bir sorum olacaktı lcr meterler hakkında. Hem bobini ölçen hemde bobin direnci ölçen bir lcr meter var mı acaba?
gruptaki arkadaşlara selamlar. sıteyi bu gün fark ettim. Asansör için 2x7 segment LCD gösterge üretmek istiyorum. acaba bu sayfadaki arkadaşlardan destek alabilirmiyim. LCD nin mantık açılımı ektedir.
deneyci wrote on TA3UIS's profile.
Selam.
Amatör telsiz lisansı nasıl alınıyor?
Lisansı olmayanı forumlarına almıyorlar. :)
Bilgi alamıyoruz.
m.white wrote on Altair's profile.
İyi akşamlar.Arabanız ne marka ve sorunu nedir.Ben araba tamircisi değilim ama tamirden anlarım.
* En mühim ve feyizli vazifelerimiz millî eğitim işleridir. Millî eğitim işlerinde mutlaka muzaffer olmak lâzımdır. Bir milletin hakikî kurtuluşu ancak bu suretle olur. (1922)
Back