Marka model yokmu yav? Daha önce UCE ye bakıyordun.

Ben olsam şu cihazı alırdım.
Marka üstünlüğü.
Teknik özellik üstünlüğü. 100MHz. Delay ve benzer özellikler.
Cihaz yapım kalitesi ve malzeme üstünlüğü.

Evet osiloskop özellikleri için alıyor olsaydı bu çok daha iyi. Ama sırf X-Y modu için fazla.

Aslında Tektronix'in 2225'i çok güzel. Ondan bulsam ben mutlaka alırım. Lazım olduğundan değil, efsane bir cihaz o, bir kenarda dursun diye :) 500 µV kademesi olan nadir analog osiloskoplardan birisi.

Bir arkadaş İnstrustar almış. Driver sorunları nedeni ile farklı bir pc ye xp kurup kullanıyormuş.
@taydin abi bence sendekini biran önce test et. Foruma iyi bir kaynak olur. Millet bu konuda araştırma yapıp bulamıyor. Face de filan elektronik gruplarına yazıyorlar. Bunlar dar kesimin gözdesi şuan. Bari bilmeden etmeden almasınlar.

Bir arkadaş İnstrustar almış. Driver sorunları nedeni ile farklı bir pc ye xp kurup kullanıyormuş.
@taydin abi bence sendekini biran önce test et. Foruma iyi bir kaynak olur. Millet bu konuda araştırma yapıp bulamıyor. Face de filan elektronik gruplarına yazıyorlar. Bunlar dar kesimin gözdesi şuan. Bari bilmeden etmeden almasınlar.

Valla işlerim çok yoğun ... Ben de artık onu çıkarıp deneyler yapmak istiyorum ama hiç fırsatım olmuyor :(

Ben bunu 5 taksit ile almış bulundum. Yetti gayrı :)
(Ama aramızda kalsın, hatun duymasın. Bu sefer kesin çizer beni. :D )

Screenshot_20200810-204235.jpg

Analog ama crt ekran uzerinde dijital olcum gosteren osilaskoplarin genel bir adı var mi?

Hantek dijital kullaniyorum ancak analog kullansam kendimi daha mutlu olacak gibi hissediyorum :tamam1

Ben bunu 5 taksit ile almış bulundum. Yetti gayrı :)
(Ama aramızda kalsın, hatun duymasın. Bu sefer kesin çizer beni. :D )

Yav niye acele ettin, daha karpuz kesecektik :D Pardon, Virtins osiloskobu deneyecektik.

Neyse hayırlı olsun. Bendekinin neredeyse aynısı. Tek fark, bendeki ISDS205X ve bunda 16 tane mi ne lojik analizör girişi var.

Yav niye acele ettin, daha karpuz kesecektik :D Pardon, Virtins osiloskobu deneyecektik.
Denesem ne olacak abi. Dört dörtlük çalışsa da 21 gün sürecek sadece. Ona para vereceğime buna verdim. İçim rahat. Şimdi bir osiloskop, bir sinyal jeneratörü birde logic analyzer miydi neydi onun sahibi oldum. Bir müddet yeterde artar diye düşünüyorum.

Analog ama crt ekran uzerinde dijital olcum gosteren osilaskoplarin genel bir adı var mi?

Hantek dijital kullaniyorum ancak analog kullansam kendimi daha mutlu olacak gibi hissediyorum :tamam1

Onlar gene analog osiloskop kategorisinde. Yalnız o nostaljik mutluluk fazla sürmeyecek :D

Denesem ne olacak abi. Dört dörtlük çalışsa da 21 gün sürecek sadece. Ona para vereceğime buna verdim. İçim rahat. Şimdi bir osiloskop, bir sinyal jeneratörü birde logic analyzer miydi neydi onun sahibi oldum. Bir müddet yeterde artar diye düşünüyorum.

Onda lojik analizör yok Gökhan. Ama sinyal jeneratörü var.

Neyse hayırlı olsun. Bendekinin neredeyse aynısı. Tek fark, bendeki ISDS205X ve bunda 16 tane mi ne lojik analizör girişi var.
Bende logic analyzer yok muş. Ne işe yaradığınıda bilmiyorum zaten :D yurt dışında o özellik 200tl fark ettiriyor. Yurt içinde yok. Olsa 1400tl isterler :D

Sormayın 1 yıl boyunca sahibinden'deki 7904A osiloskopu seyrettim, sonunda biri aldı gitti tabi... Koyacak yer yok zaten :(

Sormayın 1 yıl boyunca sahibinden'deki 7904A osiloskopu seyrettim, sonunda biri aldı gitti tabi... Koyacak yer yok zaten :(
Bende 1 yıl boyunca sahibindendeki texronik osiloskopu seyreytim. Ben izlemeye başladığım da 1200tl idi. Şuanda hala satışta ve 2200tl

Kemal Sunalın başlık parası biriktirip yetişememesi gibi. :D

Şunu da ekleyeyim buraya. Konuyu okuyanlara faydası olur.
Instrustar ISDS Serisi

Screenshot_20200810-224323.jpg

• Beğen
Reactions: 333
Yav hemen comak sokmusun sende :D

Bende tektronix 2465B analog osiloskop var. İkinci el almıştım. Şu anda uğraştığım projelerde işe yaramasa da, analog osiloskoplar, osiloskop kullanımını öğretmek için çok uygun cihazlar. Ben de zaten o amaçla aldım. İşin en temeline inip bir video serisinde anlatmayı düşünüyorum. Ama youtube'daki birçok video gibi (katot ışınlı tüp böyle çalışır falan filan) gibi gereksiz ayrıntılara girmeden. Pratik bir anlatım. Bir yerde bilinmeyen bir sinyal var, senin analog osiloskop da kapalı. Bu osiloskop ile sinyali gözlemlemek için ne yapman lazım şeklinde.

Eğer tektronix'in 2225'ini Türkiye'de bulsam onu da kaçırmam. 500 µV kademesi olan nadir osiloskoplardan.

• Sevgi
Reactions: 333

Çevrimiçi personel

Forum istatistikleri

Konular
5,787
Üyeler
2,464
Son üye
s4met

Son kaynaklar

Son profil mesajları

cemalettin keçeci wrote on HaydarBaris's profile.
barış kardeşim bende bu sene akıllı denizaltı projesine girdim ve sensörleri arastırıyorum tam olarak hangi sensör ve markaları kullandınız yardımcı olabilir misin?
m.white wrote on Altair's profile.
İyi akşamlar.Arabanız ne marka ve sorunu nedir.Ben araba tamircisi değilim ama tamirden anlarım.
* En mühim ve feyizli vazifelerimiz millî eğitim işleridir. Millî eğitim işlerinde mutlaka muzaffer olmak lâzımdır. Bir milletin hakikî kurtuluşu ancak bu suretle olur. (1922)
Kesici/Spindle hızı hesaplamak için SpreadSheet UDF'leri kullanın, hesap makinesi çok eski kalan bir yöntem :)
Dr. Bülent Başaran,
Elektrik ve Elektronik Mühendisi
Yonga Tasarım Özdevinimcisi
Üç güzel "çocuk" babası
Ortahisar/Ürgüp/Konya/Ankara/Pittsburgh/San Francisco/Atlanta/Alaçatı/Taşucu...

Back