Havya Temizleme Teli

volta

Kıdemli Üye
Merhabalar. Havya temizleme teli olarak satılan teller ile bulaşık ovma telleri arasında pratikte bir fark mı acaba sizce?
havya_teli.jpg
bulaşık_teli.jpg

Bulaşık teli muhtemelen paslanmaz çeliktir. Oldukça sert olduğu için ucu daha çabuk aşındırır.

Timur hocam Havya için temizleme telini nasıl yapabiliriz. Matkap ile hangi mazleme ve nasıl bir uç ile bu talaşı elde edebiliriz. ?
Benim elimde kullandığım TC-BD-350 var. Bunu kullanarak matkap uçları ve uygun malzeme ile temizleme talaşı yapabilirmiyiz.?

Ekler

• EINHELL-Bench-Drill-TC-BD-350.jpg
    EINHELL-Bench-Drill-TC-BD-350.jpg
    149.3 KB · Görüntüleme: 97
Hocam alüminyum olamaz mı paslanmaz biraz pahalı olabilir diye düşünüyorum?

Gıda sözkonusu olduğu zaman kaçış olmuyor, ne gerekiyorsa onu kullanmak gerekiyor. Aluminyum tencereler artık satılmıyor eskisi kadar, neden? Çünkü gıdaya karışıyor.

Timur hocam Havya için temizleme telini nasıl yapabiliriz. Matkap ile hangi mazleme ve nasıl bir uç ile bu talaşı elde edebiliriz. ?
Benim elimde kullandığım TC-BD-350 var. Bunu kullanarak matkap uçları ve uygun malzeme ile temizleme talaşı yapabilirmiyiz.?

Nasıl yapıldığını bilmiyorum ama tornada daha iyi olur herhalde.

Havya temizleme teli bobin halinde makineye takılıyor. iki silindir rulman arasında sıkıştırılıp, ezilerek geçtiğinde kıvrım, kıvrım oluyor.

https://www.cobanoglutel.com/?pnum=43&pt=Galvaniz

makineden geçtikten sonraki sonuç

bulasik-teli-bulasik-ovma-teli-4lu-kalin-9222.jpg

Son düzenleme:

Çevrimiçi personel

Forum istatistikleri

Konular
5,653
Üyeler
2,438
Son üye
İbrahimSönmez

Son kaynaklar

Son profil mesajları

cemalettin keçeci wrote on HaydarBaris's profile.
barış kardeşim bende bu sene akıllı denizaltı projesine girdim ve sensörleri arastırıyorum tam olarak hangi sensör ve markaları kullandınız yardımcı olabilir misin?
m.white wrote on Altair's profile.
İyi akşamlar.Arabanız ne marka ve sorunu nedir.Ben araba tamircisi değilim ama tamirden anlarım.
* En mühim ve feyizli vazifelerimiz millî eğitim işleridir. Millî eğitim işlerinde mutlaka muzaffer olmak lâzımdır. Bir milletin hakikî kurtuluşu ancak bu suretle olur. (1922)
Kesici/Spindle hızı hesaplamak için SpreadSheet UDF'leri kullanın, hesap makinesi çok eski kalan bir yöntem :)
Dr. Bülent Başaran,
Elektrik ve Elektronik Mühendisi
Yonga Tasarım Özdevinimcisi
Üç güzel "çocuk" babası
Ortahisar/Ürgüp/Konya/Ankara/Pittsburgh/San Francisco/Atlanta/Alaçatı/Taşucu...

Back