Havya ucu sorunum

MNY

Üye
Benim havyanın ucu inceydi tablet şarj soketi için değiştirmiştim.
Şu konuda bahsettiğim power supply malzemelerini sökmek için uygun değildi :(
Ucu kalın bir havya ucu takayım derken eski ucun içinde havyanın ucunda beyaz seramik bir gövdeye geçirilen ince tenekeye benzer parça içinde kaldı :(
Çok uğraştım çıkaramadım,bu parçayı ne diye aratabilirim yada nereden temin edebilirim?
Bulabilirsem 3, 5 tane alacağım.
395e7io.png
Edit : O parça varken 300 derecede çok iyi lehim yapıyordum, şimdi parça olmadan denediğimde 400 derecede bile lehim değil sanki taşa dokunuyormuşum gibi oldu iyimi :rolleyes:

Son düzenleme:
Havya markalı ise o markadan sormak lazım. Cok ince bir malzeme. Yada kumpas ile ucun iç ölçüsü ile havyanin dış ölçüsünü alın. Fark size içerideki metal kalınlığının verecek. Net aynı kalınlıkta değilde bur ince kalınlıkta bakir levha alıp havaya sarıp şekil verip kullanabilirsiniz.

Sanirim benzer bir işlemi @taydin abi yapmıştı.

• Beğen
Reactions: MNY
Aşağıdaki konuyu inceleyebilirsin.

• Beğen
Reactions: MNY
Timur abi, En düşük 0.05 mm lik pirinç folyo 200 lira ve En az 1 metre, daha uygun bir şey bulamadım.
Bu arada benim lehimleme istasyonum class 968D gayet memnundum taki bu yüksük uç diğer ucun içinde kalana kadar :(

Son düzenleme:
Timur abi, En düşük 0.05 mm lik pirinç folyo 200 lira ve En az 1 metre, daha uygun bir şey bulamadım.
Bu arada benim lehimleme istasyonum class 968D gayet memnundum taki bu yüksük uç diğer ucun içinde kalana kadar :(

Hala o parça diğer ucun içinde mi?

İçinde ise onu neden kullanmıyorsun? İçinden mi çıkmıyor deforme mi oldu?

Bana özelden adres at elimdeki tüm ölçülerden parça kesip göndereyim.

Hala o parça diğer ucun içinde mi?

İçinde ise onu neden kullanmıyorsun? İçinden mi çıkmıyor deforme mi oldu?
Evet çıkmıyor çıkarmaya çalışırken birazda deformasyona uğradı ve ucu çok sivri, bir mosfet sökeyim dedim aşırı uğraştırıyor.
Resimde gösterdiğim bile bendekine göre biraz daha kalın sanki.
kk1rg2p.png

@taydin Teşekkür ederim olur abi,kargo ücretini ve göndereceğiniz parçaların Ücreti mukabilinde ödemesini yapabilirim abi.

O zaman herhalde sen eski ucu da gözden çıkardın, daha kalın olan uca folyo takıp kalını kullanmaya devam edeceksin öyle mi?

prinç folyoya 200tl verene kadar aynı paraya dijital panelli ısı ayarlı havyalardan al.

O zaman herhalde sen eski ucu da gözden çıkardın, daha kalın olan uca folyo takıp kalını kullanmaya devam edeceksin öyle mi?
İnce ucu çok nadir kullanıyorum, iç kısmını biraz zedeledim ama ince işler için hâlâ kullanılabilir durumda, evet kalın uc kullanmaya devam.
Bazen kalın balta uçlu kullanabilirim ama önce bu sorunu çözmem gerek :(
Önümüzdeki hafta ilk yapacağım iş bu olacak.

@taydin Önce fotoğrafta görülen usb kablosuna sarıp eğim verdim daha sonra havya ucundaki seramik üzerine üst üste gelecek şekilde Uyguladım huni şeklini aldı arkaya ittirince tam oturdu, 30-40 derece arası düşürdüm gayet iyi teşekkür ederim :tamam1

Ekler

• havyauc.jpg
    havyauc.jpg
    148.6 KB · Görüntüleme: 100

Çevrimiçi üyeler

Forum istatistikleri

Konular
5,880
Üyeler
2,491
Son üye
djkop

Son kaynaklar

Son profil mesajları

gruptaki arkadaşlara selamlar. sıteyi bu gün fark ettim. Asansör için 2x7 segment LCD gösterge üretmek istiyorum. acaba bu sayfadaki arkadaşlardan destek alabilirmiyim. LCD nin mantık açılımı ektedir.
deneyci wrote on TA3UIS's profile.
Selam.
Amatör telsiz lisansı nasıl alınıyor?
Lisansı olmayanı forumlarına almıyorlar. :)
Bilgi alamıyoruz.
cemalettin keçeci wrote on HaydarBaris's profile.
barış kardeşim bende bu sene akıllı denizaltı projesine girdim ve sensörleri arastırıyorum tam olarak hangi sensör ve markaları kullandınız yardımcı olabilir misin?
m.white wrote on Altair's profile.
İyi akşamlar.Arabanız ne marka ve sorunu nedir.Ben araba tamircisi değilim ama tamirden anlarım.
* En mühim ve feyizli vazifelerimiz millî eğitim işleridir. Millî eğitim işlerinde mutlaka muzaffer olmak lâzımdır. Bir milletin hakikî kurtuluşu ancak bu suretle olur. (1922)
Back