Mengene ve matkap hakkında

Abdullah00

Üye
Merhaba ustalarım.
Tezgah için mengene almak istiyorum.
Uygun fiyatlı kaliteli mengene nasıl olur sizin onerdiginiz marka veya bir site vb varsa bana söylerseniz iyi olur.
Ve bir sorum daha var
Elimde bir boru var ortası boş 5mm çapı.
İçinden boşluksuz bir boru daha geçirmek istiyorum.duz bir şekilde hareket etmesi lazım.
Bunun için 5mm bir boru daha mı yapmaliyim yoksa 4.90mm mı yapmaliyim?
Ve bu matkap mmlerindeki örnek olarak 7.1 yazan değer 7.10mm değeri mi temsil ediyor

Boru cok duzgun degilse yada darbe almissa, ic capi 5mm olan borunun icine 4.9mm capta bir baska boruyu sokamayabilirsin.

Matkap capindan mi yoksa madren capindan mi bahsediyorsun?

0.5mm kusurattan farkli kusurata sahip matkap uclari genellikle pahalidir. 7.1mm matkap ucuna 7mm matkap ucu parasindan cok daha fazla odemek zorunda kalirsin.

Ozel is yapmiyorsan kusuratli matkaplara para verme.

Son düzenleme:

Mengene olarak ben Kanca marka kullanıyorum. Fiyat konusunda sanıyorum şu an kazık yemek için en güzel dönemde yaşıyoruz. Neyin ne olduğu ve neye göre fiyat belirlendiği anlamak mümkün değil. Ben aldığımda normal bir fiyatı vardı.

Bana da şu cazip geliyor.

stanley.jpg

Çevrimiçi üyeler

Forum istatistikleri

Konular
5,845
Üyeler
2,481
Son üye
rfdog12

Son kaynaklar

Son profil mesajları

gruptaki arkadaşlara selamlar. sıteyi bu gün fark ettim. Asansör için 2x7 segment LCD gösterge üretmek istiyorum. acaba bu sayfadaki arkadaşlardan destek alabilirmiyim. LCD nin mantık açılımı ektedir.
deneyci wrote on TA3UIS's profile.
Selam.
Amatör telsiz lisansı nasıl alınıyor?
Lisansı olmayanı forumlarına almıyorlar. :)
Bilgi alamıyoruz.
cemalettin keçeci wrote on HaydarBaris's profile.
barış kardeşim bende bu sene akıllı denizaltı projesine girdim ve sensörleri arastırıyorum tam olarak hangi sensör ve markaları kullandınız yardımcı olabilir misin?
m.white wrote on Altair's profile.
İyi akşamlar.Arabanız ne marka ve sorunu nedir.Ben araba tamircisi değilim ama tamirden anlarım.
* En mühim ve feyizli vazifelerimiz millî eğitim işleridir. Millî eğitim işlerinde mutlaka muzaffer olmak lâzımdır. Bir milletin hakikî kurtuluşu ancak bu suretle olur. (1922)
Back