Neden 3'uncu harmonik tehlikelidir?

Status
Yeni mesajlara kapalıdır.
istersen 4-5 üniversite oku ne o üniversitedeki hocalar serbest piyasada çalışmışdır nede bizim müfredatımız o kadar ileridedir

Sanayi çalışanlara ünideki profesörlerden daha çok saygıduyarım.

@nt cümlenizi kim için kuruyorsunuz bilmiyorum ama sanayide çalışanlar kısmını üstüme alınıyorum çünkü üniyle bir işim yok.

Yeterli degil.

Simdi yukaridaki tum sacmaliklari bir kenara birakiyorum.

Soru: Trafonun yıldız noktası topraklanmamışsa nötre dokulnulduğunda mı çarpılırsın demek istediniz?

Hemen ardindan da

Soru? Harmonikler nötrden istenmeyen akımların akmasına sebep oluyor burada sorun yok ama yıldız noktası topraklanmamış bir trafo izole trafo olur bu durumda çarpılma nasıl gerçekleşebiliyor? Bu akımların seviyesi ne olursa olsun devresini nasıl tamamlayabiliyor? Yıldız noktası topraklanmamış bir trafodan 3.harmonik akımlar akabiliyor mu?

Verdigim temel cevaba iliskin sema asagidaydi.

1702206094223-png.27381

Yildiz noktasi topraklansin topraklanmasin carpilmak icin gerekli senaryo bu dedim.

Kirsof kanunlariyla cizimdeki adamin dokundugu noktanin potansiyeli hesaplanabilir diye ima ettim.

Sonra curcuna basladi.

Biraz insafli olun.

Arkadaşımızın 2013 tarihli yani bundan 10 sene önceki gönderisi.
Bak ne yazıyor altta. Adam kendini hiç bozmamış valla helal :)

2013'ten beri böyle bir tarzla cevap yazmak vs. valla @Mikro Step hocam bu yanınızı tebrik ettim yalan yok. Anne Babam'ın evlatlarımın bile 10 senede aynı çizgiyi sürdürdüğünü görmedim.

Her insanları kırdığınızda geçmişten böyle bir mesajınızı bulup, o gönderinin altına koyacağım, bilginiz olsun, size iyi yazılar artık ben yola çıkmam lazım, istikamet konya :)

m6g1rj9.png

Sayın Bülent Ünalmış siz haklısınız tamam detaylı açıklama yapmanıza gerek yok. Hayırlı işler size.

Su an itibariyle Bu develiahmeti yok sayilanlar listesine aldim.
Boylece mesajlarini goremeyecek ve ona birseyler yazmak zorunda kalmayacagim.

Nokta atisi 2013 yilina ait mesajimi bulmalar, gecmisimi arastirmalar.
Acikcasi bu denli gizli hayranin oldugumu bilmiyordum. Bu kadar mi idol oldum sana.

bye bye Develi.

@srnk

Sizinle de bu forumda muhatap olmayi dusunmuyorum. Sizin de yazdiklarinizi goremeyecegim. Size de hayirli gunler.

@srnk

Sizinle de bu forumda muhatap olmayi dusunmuyorum. Sizin de yazdiklarinizi goremeyecegim. Size de hayirli gunler.
Çok üzüldüğümü belirtmek isterim :) Saygılar. Çözemediğiniz sorununuz olursa siz başka forumlarda yazın biz bilgimiz varsa seve seve yardımcı oluruz. Öyle takıntılarımız yok sizin gibi.

Hay allah, şimdi biz elektrik elektronik bilgilerini nereden edineceğiz.
Baya üzücü oldu :))

Ben konuya İsviçre gibi bakıyorum. Niyetim taraf olmak değil, fakat (niyetimi açıklıyorum ki hayal gücü girmesin işin içine).

Sanayiyi aşağılamak kimsenin haddine değil diye düşünüyorum.

Oradaki bilginin hiçbir kitapta yazılmadığını, tecrübe ve usta-çırak ilişkisiyle ilerlediğini düşünürsek - ki öyle, o zaman sanayi ETH Zurich'ten daha değerli benim gözümde.

Kucuk isletmelerde isler hesapsiz kitapsiz yuruse de kimse sanayiyi asagilayamaz. .

Sanayiye 92 yilina kadar cok emegim gecti. Pek cok firmanin NC tezgah tamirini yaptim.
Pek cok firmaya da elektronik devre tasarimi yaptim.

Sanayide atelyem bile vardi.

Gecenlerde Kontrol kaleminde bir uye sanayide calismanin zorlugundan bahsederken
"Kadinin kotusu kerhaneye, erkegin kotusu sanayiye dusermis." dedi.

Sanayide calismak zordur. Tabiki masa basindakilerin' kasdetmiyorum.
Soguk atelyede buz gibi metallere dokunmak zorunda kalip uc kurus maas alanlar icin zordur.

terbiiyesizliğin bukadarı olur yeter artık ! agzını toplayın karşınızda torununuz yaşında insan var

"Kadinin kotusu kerhaneye, erkegin kotusu sanayiye dusermis." dedi.
60 yaşında ki adam bu cümleyi nasıl yazabilir? size olan saygım yersiz ve gereksizmiş ...

bu adamlar size az bile yazmış ne dedilerse çok haklılar serkanında develiahmetinde dediklerine katılıyorum

z hoca 40-50 yaş arası görünüyor adamı 100 yaşında ettiniz. Ayrıca yazdığı doğru kapasitif etki vardır 3 faz motor düşünün bunun dış tabakası topraklanmıştır, eğer üç faz toplam notr değilse bu kapasitif etki ile toprak yüklenmiş olacak.

internette anonim olmanin onemini bir kez daha anlamis olduk, adamin gecmisini iki dakikada doktuler ortaya, @Mikro Step bence kitap yazmalisiniz bu sayede bilgiler daha kalici olur, 2010 yilindan beri diger forumlarda stm32f4 kit hakkindaki katkilarinizida biliyorum, sahsim adina bu sayede cok guzel isler yaptim ve baskalarina bu bilgileri aktardim, insallah bu forumdada digerindeki gibi bir durum yasamazsiniz, yoksay butonunu kesfetmeniz iyi olmus.

İnsan İnsana öğretir, öğrenir fakat herşeyi en iyi ben bilirim sende kimsin ki gibisinden, Kirchoff a girmeyeyim, yahu gıcık oldum şimdi, hayal gücün bu kadar mı, okutacağınız öğrencilerine yazık (okutacağımız öğrenci falanda yok hani, hayal gücü işte) vs. tarzı cevaplar hoş olmuyor. Kim olursan, ne kadar bilgili olursan ol!
Bu tarz cümleler sizin adınıza yazılsa hoşunuza gider miydi @Haze ?

Last edited by a moderator:
Daha siz yeni alışıyorsunuz arkadaşlar, adamın üslup bu işte. Torunu yaşındaki kıza verdiği örneğe bak yazık cidden, bu tarz bilgili arkadaşların daha olgun davranması gerekir diye düşünüyorum...

@nt kızım sen umursama bu tarz kişileri...

@Haze hocam, biz arkadaşa bilgisiz vs. demedik, aksine teorik bilgisi beni 160'a katlar 1 milyon toplar. Youtube kanalını inceleyince cidden değerli işler var. Ama her şey üslup işte.

Derin internet araştırmalarına girmedim, CIA, FBI değilim, küçük bir google araştırması, ilgili siteye girdim z ve fıkra yazdım, seçilen fıkra örneklerine bakın...

Dip Not: Söz verdiğim gibi sözümü tutacağım, her değişik davranışınızda örnekler sunacağım demiştim. Alın size ta 2014'den ve 2022'den iki cinsiyetçi fıkra örneği daha. Yazıyı düzeltme olasığına karşı neden bu cevabı yazdığımı şu linke bırakıyorum: https://i.hizliresim.com/d1lewtd.png

c7xv142.png

Status
Yeni mesajlara kapalıdır.

Çevrimiçi personel

Forum istatistikleri

Konular
5,889
Üyeler
2,494
Son üye
yasin533

Son kaynaklar

Son profil mesajları

gruptaki arkadaşlara selamlar. sıteyi bu gün fark ettim. Asansör için 2x7 segment LCD gösterge üretmek istiyorum. acaba bu sayfadaki arkadaşlardan destek alabilirmiyim. LCD nin mantık açılımı ektedir.
deneyci wrote on TA3UIS's profile.
Selam.
Amatör telsiz lisansı nasıl alınıyor?
Lisansı olmayanı forumlarına almıyorlar. :)
Bilgi alamıyoruz.
m.white wrote on Altair's profile.
İyi akşamlar.Arabanız ne marka ve sorunu nedir.Ben araba tamircisi değilim ama tamirden anlarım.
* En mühim ve feyizli vazifelerimiz millî eğitim işleridir. Millî eğitim işlerinde mutlaka muzaffer olmak lâzımdır. Bir milletin hakikî kurtuluşu ancak bu suretle olur. (1922)
Kesici/Spindle hızı hesaplamak için SpreadSheet UDF'leri kullanın, hesap makinesi çok eski kalan bir yöntem :)
Back