Yeni Hurdalik Gülümüz Geldi

3.3 volt çıkışında kaldı sıkıntı. Buzzer ötüyor, 15 ohm direnç gösteriyor. O tarafı komple söküyorum bakalım.

Günün parodisi : Benim masadan kontak spreyini alıp yerine pas sökücü koymuşlar her nasılsa. Sıktım karta , fircaliyorum bir yandanda . Ayna gibi parlıyor ışıl ışıl . Noluyor yav dedim. Kutuya bakmakla of anam ya demem bir oldu . Birde üstüne hadi bakalım kontak spreyi sık. Tekrar fırçala. Bu sefer hakikaten evladiyelik oldu :)

• Şaşkın
Reactions: umk
3.3 volt çıkışında kaldı sıkıntı. Buzzer ötüyor, 15 ohm direnç gösteriyor. O tarafı komple söküyorum bakalım.
15 ohm direnç normal değermiş. 3.3 volt ve Ground arasından sökülen direnç.

Ekler

• 20220929_122904.jpg
    20220929_122904.jpg
    297.1 KB · Görüntüleme: 65
Biraz watı yetersiz gibi geldi bana direncin. 3.3 V da 0.75 W güç harcanır onun üzerinde, şöyle 1.5 veya 2 W lık bir direnç olması gerekir onun.

Kömür tozundan da aktif karbon filtre yaparsan artık neredeyse tamamından yararlanmış olacaksın :tamam2:

Oradaki LM317K lara kaç para istiyorsun :oops: :cheeky5:

Bulmasam direk çöpe gidecekti. Bulduğum bir cihazdan söktüm komple bu kartları. Aynısından bir kaç tane daha var . Tahminim onlarında içi aynı. Benim olsa ücretsiz bile verirdim ama çöpte de olsa kamu malı. Kurtarmaya çalışıyorum her türlü.

Onlar çok değerli çünkü çakma değildir. 10 dolar eder tanesi. Bir de ADC görüyorum o da işe yarar.

6 tane metal OPAMP de var, onların modeli nedir?

@taydin
Benzeri gerilim regüalatörleden bende de vardı birkaç çeşit hepsi metal kılıf belki 15 yıl önce hurda pazarından satın aldığım bir karttan sökmüştüm.Muhtemelen bugün resimlerini eklerim

6 tane metal OPAMP de var, onların modeli nedir?
MITSUBISHI olanları kastediyorsun herhalde. Orjinal logolu .
Bugün benim işçilere şu LM327K yi satsam size bir takım lokma alırım dedim . Hadi amirim ya olurmu öyle şey dediler . Anladım onun değerli bir parça olduğunu.

Çevrimiçi personel

Forum istatistikleri

Konular
5,653
Üyeler
2,438
Son üye
İbrahimSönmez

Son kaynaklar

Son profil mesajları

cemalettin keçeci wrote on HaydarBaris's profile.
barış kardeşim bende bu sene akıllı denizaltı projesine girdim ve sensörleri arastırıyorum tam olarak hangi sensör ve markaları kullandınız yardımcı olabilir misin?
m.white wrote on Altair's profile.
İyi akşamlar.Arabanız ne marka ve sorunu nedir.Ben araba tamircisi değilim ama tamirden anlarım.
* En mühim ve feyizli vazifelerimiz millî eğitim işleridir. Millî eğitim işlerinde mutlaka muzaffer olmak lâzımdır. Bir milletin hakikî kurtuluşu ancak bu suretle olur. (1922)
Kesici/Spindle hızı hesaplamak için SpreadSheet UDF'leri kullanın, hesap makinesi çok eski kalan bir yöntem :)
Dr. Bülent Başaran,
Elektrik ve Elektronik Mühendisi
Yonga Tasarım Özdevinimcisi
Üç güzel "çocuk" babası
Ortahisar/Ürgüp/Konya/Ankara/Pittsburgh/San Francisco/Atlanta/Alaçatı/Taşucu...

Back