SATILIK 500 tl dijital osiloskop

Status
Yeni mesajlara kapalıdır.
Valla kıytırık USB osiloskopları bile 1000 TL ye yakın fiyatlarda ancak alabiliyorken, başlı başına böyle bir osiloskoba bence 500 TL verilir. Veya ben bir tanesini alıp bir inceleme yapayım. Eğer bu USB osiloskoplardan daha iyi ise (öyle olduğunu tahmin ediyorum) o zaman siz de birer tane alırsınız :)

Valla kıytırık USB osiloskopları bile 1000 TL ye yakın fiyatlarda ancak alabiliyorken, başlı başına böyle bir osiloskoba bence 500 TL verilir. Veya ben bir tanesini alıp bir inceleme yapayım. Eğer bu USB osiloskoplardan daha iyi ise (öyle olduğunu tahmin ediyorum) o zaman siz de birer tane alırsınız :)

Aslında elimin altında osiloskap var ama şahsi malım değil bu nedenle bende alabilirim. Yarın satıcıya bir telefon açıp bir görüşeyim adamla. Konuşması güven verir ve get ilanı açarsa bir adet alırım.

• Beğen
Reactions: 333
Abi nette baktım da Türkiye de satış yapan yok.Marka olarak bilindik marka çok kötü bir ürün olacağını düşünmüyorum.Satıcı yarın video atacak ne sorayım satıcıya.

Aslında elimin altında osiloskap var ama şahsi malım değil bu nedenle bende alabilirim. Yarın satıcıya bir telefon açıp bir görüşeyim adamla. Konuşması güven verir ve get ilanı açarsa bir adet alırım.
Get açarım dedi bana.Ben kullanması dahi bilmiyorum ama elimin altında olsun istiyorum.Fiyatı da çok uygun yoksa ben USB tipi osiloskop alıcaktım.

Abi nette baktım da Türkiye de satış yapan yok.Marka olarak bilindik marka çok kötü bir ürün olacağını düşünmüyorum.Satıcı yarın video atacak ne sorayım satıcıya.

O ilandaki cihazı ben alayım o zaman. Denemeler yapıp bir konu altında toplarım. Sizin denenmesini istediğiniz şeyleri de deneriz sonra da grup alımı yaparsınız isteyen kişilerle, ne dersiniz?

O ilandaki cihazı ben alayım o zaman. Denemeler yapıp bir konu altında toplarım. Sizin denenmesini istediğiniz şeyleri de deneriz sonra da grup alımı yaparsınız isteyen kişilerle, ne dersiniz?

Elinde 40 tane varsa bende alayım. alırken ikimizde rica edelim cihazları en azından ne bileyim 10 tanesini 1 hafta rezerve etsin. ne dersin?

Elinde 40 tane varsa bende alayım. alırken ikimizde rica edelim cihazları en azından ne bileyim 10 tanesini 1 hafta rezerve etsin. ne dersin?

Rezerve edeceğini zannetmem ama sorulabilir tabi. Zaten ben aldıktan sonra başka kalmazsa ben elimdekini isteyene aynı fiyattan veririm sorun değil.

Rezerve edeceğini zannetmem ama sorulabilir tabi. Zaten ben aldıktan sonra başka kalmazsa ben elimdekini isteyene aynı fiyattan veririm sorun değil.
Kavga çıkar abi. Açık artırmaya düşer cihaz. Fazla veren alır :katil2:

Şimdi satıcı ile konuştum. Elimde adetli var ve daha fazla da gelecek diyor. Siz bir tane alın deneyin beğenirseniz diğer arkadaşlar da alır dedi. Zaten bizim yapmak istediğimiz de bu :) Ben bir tane alacağımı söyledim yarın parayı göndereceğim ona, o da kargolayacak yarın.

Şimdi satıcı ile konuştum. Elimde adetli var ve daha fazla da gelecek diyor. Siz bir tane alın deneyin beğenirseniz diğer arkadaşlar da alır dedi. Zaten bizim yapmak istediğimiz de bu :) Ben bir tane alacağımı söyledim yarın parayı göndereceğim ona, o da kargolayacak yarın.
Abi mutlaka GET açtır. Hatta şimdiden açsın yarına ancak yayınlanır.

Sen elindekini satma o zaman. Modfiye falan edersin bizde kopye çekeriz. Daha doğmamış çocuga don biçmeye başladık. :katil1:

Eğer düşündüğüm gibi ihale usulü alıyorsa elinde başka cihazlar da olabilir. Multimetre, havya-sıcak hava istasyonları vs...

Eğer düşündüğüm gibi ihale usulü alıyorsa elinde başka cihazlar da olabilir. Multimetre, havya-sıcak hava istasyonları vs...

Aslında üzücü bir durum, bir okul ihalesinden geldiklerine göre bunlar, ve daha da gelecekler olduğuna göre, demekki bazı eğitim projeleri başarısızlıkla sonuçlanmış :(

Tüm fonksiyonlarının çalışıp/çalışmadığı önemli, Tamir görmemiş olması önemli, vuruk/kırık olmaması önemli...
Çok profesyonel ürün olmasa da kullanılabilecek cihaz.
Ustam; Tüm aparatlarını eksiksiz göndersinler, kalibrasyon ayar aparatı, yazılım cd 'si, varsa kullanım kılavuzu ve problar sağlam olmalı vs.vs...
Bence tek eksisi; Örnekleme hızı yavaş, 500 M/s

Fiyatı çok iyi

Tüm fonksiyonlarının çalışıp/çalışmadığı önemli, Tamir görmemiş olması önemli, vuruk/kırık olmaması önemli...
Çok profesyonel ürün olmasa da kullanılabilecek cihaz.

Bence tek eksisi; Örnekleme hızı yavaş, 500 M/s

Fiyatı çok iyi

Bant genişliğine göre örnekleme hızı uygun. Genel kural olarak örnekleme hızı bant genişliğinin en az 5 katı olması lazım. Burada 6 katından fazla.

Ama belki çift kanal aktif olduğunda örnekleme hızı yarı yarıya azalıyordur. Bu durumda artık dediğin gibi düşük kalıyor. Buna bakacağım cihaz gelince.

Status
Yeni mesajlara kapalıdır.

Çevrimiçi personel

Forum istatistikleri

Konular
5,984
Üyeler
2,516
Son üye
adu33

Son kaynaklar

Son profil mesajları

deneyci wrote on hakan8470's profile.
Sibonge uNkulunkulu ngokuhlukahluka asinike kona.

Bu hangi dil? :)
Lyewor_ wrote on taydin's profile.
Merhabalar. Elektrik laboratuvarınız varsa bunun hakkında bir konunuz var mı acaba? Sizin laboratuvarınızı merak ettim de :)
Lyewor_ wrote on taydin's profile.
Merhabalar forumda yeniyim! Bir sorum olacaktı lcr meterler hakkında. Hem bobini ölçen hemde bobin direnci ölçen bir lcr meter var mı acaba?
gruptaki arkadaşlara selamlar. sıteyi bu gün fark ettim. Asansör için 2x7 segment LCD gösterge üretmek istiyorum. acaba bu sayfadaki arkadaşlardan destek alabilirmiyim. LCD nin mantık açılımı ektedir.
deneyci wrote on TA3UIS's profile.
Selam.
Amatör telsiz lisansı nasıl alınıyor?
Lisansı olmayanı forumlarına almıyorlar. :)
Bilgi alamıyoruz.
Back