SATILIK 500 tl dijital osiloskop

Status
Yeni mesajlara kapalıdır.
Madem satıcı da adetli var.
Satıcıya; Teknik ekibimizin olduğu, 8-10 ad. kadar alınacağı söylenmeli.
Her 1 siparisin gelmesinden sonra yeni 1 ad. sipariş verileceği.
Satıcının adına IBAN numarasına ödemenin yapılacağı vs. vs...

Satıcı da adetli yoksa son 1 tane ise
@taydin usta, alacağınız cihazı satmak isterseniz, talibim....
Birinci sıraya beni yazın.

Madem satıcı da adetli var.
Satıcıya; Teknik ekibimizin olduğu, 8-10 ad. kadar alınacağı söylenmeli.
Her 1 siparisin gelmesinden sonra yeni 1 ad. sipariş verileceği.
Satıcının adına IBAN numarasına ödemenin yapılacağı vs. vs...

Denemek için bir tane alacağımı, beğenirsem arkadaşlarıma tavsiye edeceğimi ve her birisinin de aynı cihazdan alacağını söyledim.

Rezerve edeceğini zannetmem ama sorulabilir tabi. Zaten ben aldıktan sonra başka kalmazsa ben elimdekini isteyene aynı fiyattan veririm sorun değil.
Eğer bu gelecek olanı kullanmayacaksan ortak alalım, sen inceledikten sonra ben senin payına düşen ücreti de öderim. Böylelikle olası bir kazıklanma durumunda zararı da ikiye bölmüş oluruz.

Ödemeyi sadece cep bank ile kabul ediyor satıcı. Bende de bu cep bank yok, uğraşıyorum. Başvurmak gerekiyor bir de limit artırmak gerekiyor. EFT kesinlikle kabul etmiyor ...

Kargo kapıda òdeme yapılmıyor mu abi

O kurumsal bir firmanın olanağı diye biliyorum. İlla cepten istiyor parayı. Cep limit artırmak için de şubeye gitmek gerekiyormuş. Bunu halledene kadar iş gecikecek gibi.

Ben satıcıya yazdım dönüş yapmadı. Hani get ilanı açıyordu?

@taydin, satıcı bende şüphe uyandırmaya başladı...

GET ile uğraşmak istemedim. 500 TL için yamuk yapmaz herhalde. Ama bu cep işi çok uğraştıracak. İnternet şubesinden başvurdum, bir sürü onay, aktivasyon, şu, bu, aktif oldu. Sonra parayı göndereyim dedim "günlük limitiniz 100 TL" dedi. En fazla 500 TL olabiliyor limit. 500 TL yapmak için de şubeye gitmek gerekiyor, telefonda yapmıyorlar. Cep şubeden görüntülü konuşayım dedim, orada da cevap veren yok, devre dışı herhalde. Malesef şubeye gitme şansım da yok şu aralar. En son yazdım EFT ile bu iş olmuyorsa demekki kısmet değil dedim, ve herhangi bir cevap da yazmadı.

Peki GET açınca kredi kartı ile ödenebiliyor mu?

Eft olur. Ptt ile gönderim. Olur.
Adamın elinde hem adetli cihaz var.
Hem cep bank şartlı ödeme ister. Kaç kişi de kaç kişi cep bank ile ödeme yapabilir.

Gitsin bir bankadan hesap açsın. Ödeme yapmak isteyen hesaba yatırır.
Ödeme İşini zora sokuyor.

Son düzenleme:
Eft olur. Ptt ile gönderim. Olur.
Adamın elinde hem adetli cihaz var.
Hem cep bank şartlı ödeme ister. Kaç kişi de kaç kişi ödeme yapar.

Gitsin bir bankadan hesap açsın. Ödeme yapmak isteyen hesaba yatırır.
Ödeme İşini zora sokuyor.

Biraz tok satıcıya benziyor. Bakalım göreceğiz.

Şimdi şubeyi tekrar aradım sonunda ben oraya gitmeden artırmaya ikna oldu. Cepten gönderdim bakalım parayı.

İyi akşamlar. Bende uzun zamandır bi osiloskop alamamıştım. Bu cihaz 80 mhz bilindik marka. Fiyatıda bedava. Ama korkuyorum acaba adam parayı alıpta başka birşey göndermesin yada hiç bişey göndermese daha kötü. İmkanlar elverse gidip dükkandan alırım. Bu riske girelimmi dersiniz ?
normalde benim amcamlar orda yaşıyor yaşıtım kuzenimde var ama o da şansıma bu sene yurtdışına çıktı yoksa dolandırıcı olup olmadığını anlardık. Ama abiler, ben gine de kuzenime söyleyeceğim bir arkadaşını adama gönderebilirse göndersin en azından dolandırıcı değil mi onu belki anlarız.

Status
Yeni mesajlara kapalıdır.

Forum istatistikleri

Konular
6,026
Üyeler
2,532
Son üye
Tayfun

Son kaynaklar

Son profil mesajları

deneyci wrote on hakan8470's profile.
Sibonge uNkulunkulu ngokuhlukahluka asinike kona.

Bu hangi dil? :)
Lyewor_ wrote on taydin's profile.
Merhabalar. Elektrik laboratuvarınız varsa bunun hakkında bir konunuz var mı acaba? Sizin laboratuvarınızı merak ettim de :)
Lyewor_ wrote on taydin's profile.
Merhabalar forumda yeniyim! Bir sorum olacaktı lcr meterler hakkında. Hem bobini ölçen hemde bobin direnci ölçen bir lcr meter var mı acaba?
gruptaki arkadaşlara selamlar. sıteyi bu gün fark ettim. Asansör için 2x7 segment LCD gösterge üretmek istiyorum. acaba bu sayfadaki arkadaşlardan destek alabilirmiyim. LCD nin mantık açılımı ektedir.
deneyci wrote on TA3UIS's profile.
Selam.
Amatör telsiz lisansı nasıl alınıyor?
Lisansı olmayanı forumlarına almıyorlar. :)
Bilgi alamıyoruz.
Back