Boeing 737NG MCP Paneli Yapmak

Siyah olan yerlerden ışık geçmemesi lazım. Toner ışığı geçiriyor.

20200618_234021.jpg
20200618_233938.jpg

Butonlar çok yakışıklı duruyor Gökhan :)

Belki Edding keçeli kalem ile retuş yapabilirsin. Edding'in değişik çaplarda kalemleri var. Geniş alanlar için 1 mm olan (Edding 149 M), hassas yerler için 0.3 mm olan (Edding 147 S) ve süper ince işçilik için 0.05 mm olan (Edding 1880) da var.

Butonlar çok yakışıklı duruyor Gökhan :)

Belki Edding keçeli kalem ile retuş yapabilirsin. Edding'in değişik çaplarda kalemleri var. Geniş alanlar için 1 mm olan (Edding 149 M), hassas yerler için 0.3 mm olan (Edding 147 S) ve süper ince işçilik için 0.05 mm olan (Edding 1880) da var.
Ben onu boyayana kadar eddingin ucu kurur bence abi.

Dağılmayacak bir malzemeden harf kesip oraya yapıştırsan, üstünü boyayıp harfleri söksen olur. Sırıtmayacak bir boya lazım.

Dağılmayacak bir malzemeden harf kesip oraya yapıştırsan, üstünü boyayıp harfleri söksen olur. Sırıtmayacak bir boya lazım.
Çok küçük harfler. Çok uğraştırır. Bir çaresine bakacağım artık.

Butonlar üzerine photoshop çalışmam. Bir şeyler yapabilmek ne güzel değil mi ya?
20 yıl öncesine baksan tv karşısında koltuğa uzanmış pinekliyordum. Bu gün aklıma geldi, şöyle bir düşündüm tv izlemeyi bırakalı 20 yıl olmuş...

BOEING 737 BUTON.png

Senelerdir bende TV izlemiyorum. Üstüne çok konsantrasyon gerektirmeyen böyle işlerde Sesli Kitap takip ediyorum. O zaman bal kaymak... :dans1:

Sesli kitap hiç denemedim. Genelde kendi dönemimin şarkılarını dinliyorum ben.

Denemen için şuraya bir klasik bırakayım. 7. içinde indirmez isen silinir.

21 saat oldukça iddalı bir zaman :)
İlk dört bölümü dinledim. Hala devam ediyorum. Çok kalın kitap olduğundan okumaya başlamak için hep üşenmişimdir. Para ve mesafe bilgileri bana yabancı olduğundan türkçe karşılığını şimdiki zamanana uyduramasam da anlıyorum.

Birde Akın Altan isminde youtuber bir abimiz var.
Sürekli kitap seslendiriyor ama sanırım kitapların özetlerini seslendiriyor. Çünkü videoları bir kitap için çok kısa. Yinede dinlemek isteyenler için aşağıya link bırakıyorum.
0000152-0.11235500-link-cilek-aromali-icecek-200-ml-15-adet.png

Şaka Şaka :katil1: :katil1: :katil1: :katil1:

Arka bağlantılarını nasıl yaptın?

3'lü displayin 1 tanesi 4'lü displaye, (7 dijit yaptı)

Diğer iki tanesini kendi arasında bağlayarak kontrol edebilirsin. (6 dijit yaptı)

Hatta digitin birisi sürekli sıfır ise tek 7219'la 3'lü displayleri kontrol edebilirsin. Bu durumda sıfır yazan dijiti doğrudan Vcc'ye veya Gnd ye öndirençle bağlayarak sıfır yazdırabilirsin.

Arka bağlantılarını nasıl yaptın?

3'lü displayin 1 tanesi 4'lü displaye, (7 dijit yaptı)

Diğer iki tanesini kendi arasında bağlayarak kontrol edebilirsin. (6 dijit yaptı)

Hatta digitin birisi sürekli sıfır ise tek 7219'la 3'lü displayleri kontrol edebilirsin. Bu durumda sıfır yazan dijiti doğrudan Vcc'ye veya Gnd ye öndirençle bağlayarak sıfır yazdırabilirsin.
Her display için bir max7219 entegre kullanıyorum. Max7219 entegre 8 digite kadar destekliyor. 3 lü display için 3 entegre bacağı kullanıp gerisini boş bıraktım. Boş bacakları kullanma gibi bir zorunluluğum olmadığını test ederek gördüm. Buna göre 4 lü display için 4 bacak, 6 lı display için 6 bacak kullandım. Gerisi boşta kaldı.

Çift kat pcbye gerek kalmaz diye demiştim.
Display kontrolünde kullandığın max7219 kütüphanesini paylaşır mısın mümkünse?

Büyük butonlar güzelmiş.
İçine yazı yazmak için bölüm mü var bu butonlarda?
Endüstride bu şekilde mi kullanılıyormuş?

Forum istatistikleri

Konular
5,885
Üyeler
2,493
Son üye
cym247

Son kaynaklar

Son profil mesajları

gruptaki arkadaşlara selamlar. sıteyi bu gün fark ettim. Asansör için 2x7 segment LCD gösterge üretmek istiyorum. acaba bu sayfadaki arkadaşlardan destek alabilirmiyim. LCD nin mantık açılımı ektedir.
deneyci wrote on TA3UIS's profile.
Selam.
Amatör telsiz lisansı nasıl alınıyor?
Lisansı olmayanı forumlarına almıyorlar. :)
Bilgi alamıyoruz.
cemalettin keçeci wrote on HaydarBaris's profile.
barış kardeşim bende bu sene akıllı denizaltı projesine girdim ve sensörleri arastırıyorum tam olarak hangi sensör ve markaları kullandınız yardımcı olabilir misin?
m.white wrote on Altair's profile.
İyi akşamlar.Arabanız ne marka ve sorunu nedir.Ben araba tamircisi değilim ama tamirden anlarım.
* En mühim ve feyizli vazifelerimiz millî eğitim işleridir. Millî eğitim işlerinde mutlaka muzaffer olmak lâzımdır. Bir milletin hakikî kurtuluşu ancak bu suretle olur. (1922)
Back