Demonte Güç Kaynağı Kademeli Trafo KiCad Çizimi

antalya bu aylarda felaket oluyor abi sabır çok lazım oluyordur sana
Sabır değil de klima çok lazım oluyor :D
İş yerinde 7/24 klima çalışıyor. Evde de mümkün olduğunca az çalıştırıyorum.

On-Off Devresi

20220601_212427.jpg

Abi çok güzel olmuş eline sağlık.

Keşke çinden ürün alırken söyleseydim sana Hİ-LİNK besleme modülleri var röle boyutunda ac220 giriş isteğine göre dc3.3,5,12,24 modelini alıyorsun fakat izole değil.

Tam işlemci üstünde çalışan yüksek frekansda bir bobin olması işlemcinin hoşuna gider mi bilmiyorum

Şöyle bir dip not düşeyim HI-LINK besleme modülleri içeride LNK304 adında bir entegre barındırıyor bu entegrenin adını googleye yazdığınızda göreceğiniz devreden anlarsınız izole olmadığını.

Abi çok güzel olmuş eline sağlık.

Keşke çinden ürün alırken söyleseydim sana Hİ-LİNK besleme modülleri var röle boyutunda ac220 giriş isteğine göre dc3.3,5,12,24 modelini alıyorsun fakat izole değil.

Tam işlemci üstünde çalışan yüksek frekansda bir bobin olması işlemcinin hoşuna gider mi bilmiyorum

Şöyle bir dip not düşeyim HI-LINK besleme modülleri içeride LNK304 adında bir entegre barındırıyor bu entegrenin adını googleye yazdığınızda göreceğiniz devreden anlarsınız izole olmadığını.
Deneriz görürüz.

Abi BTA41'de birşey dikkatimi çekti.

Bunların sırt izoleli ve sırtı A2 olan modeli var.
Sendekinin sırtı A2'miydi?

Eğer ismi BTB41 değilse sırtı herhangi bir pine bağlı değil

• BTB41 -->Sırt İzole DEĞİL.
  • BTA41 --> Sırt İzole

Son düzenleme:
Abi BTA41'de birşey dikkatimi çekti.

Bunların sırt izoleli ve sırtı A2 olan modeli var.
Sendekinin sırtı A2'miydi?

Eğer ismi BTB41 değilse sırtı herhangi bir pine bağlı değil

• BTB41 -->Sırt İzole DEĞİL.
  • BTA41 --> Sırt İzole
BTA41 bendeki. Ama arkası izole gibi görünmüyordu. Bakarım yarın.

BTA41 bendeki. Ama arkası izole gibi görünmüyordu. Bakarım yarın.
Eğer Çinlilerin bir oyunu yoksa senin BTA41 üstünde orta uç ile sırt arasında bir bağlantı olmamalı.
Bu BT serisi triyaklarda standartmış anladığım kadarıyla BTA olanların sırtı pinlere bağlı değil BTB olanlarda sırta orta uç çıkıyor

Eğer Çinlilerin bir oyunu yoksa senin BTA41 üstünde orta uç ile sırt arasında bir bağlantı olmamalı.
Bu BT serisi triyaklarda standartmış anladığım kadarıyla BTA olanların sırtı pinlere bağlı değil BTB olanlarda sırta orta uç çıkıyor
Şimdi baktım. Arka taraf tüm bacaklardan izoleli.

Bu gün güç kaynağının baskısını yapayım dedim ama printer su koyuverdi.

20220608_151831.jpg

Abi çok geç ama aklıma birşey geldi.

Attiny13 ve gariban pico arasında haberleşme?

Mesela o butonun ledini pico bazı durumlarda kontrol etsin vs. böyle seneryolar oluşturalım ama şimdi I2C hattı çizmedik

Abi çok geç ama aklıma birşey geldi.

Attiny13 ve gariban pico arasında haberleşme?

Mesela o butonun ledini pico bazı durumlarda kontrol etsin vs. böyle seneryolar oluşturalım ama şimdi I2C hattı çizmedik
Yok arkadaş yetti gayrı. Daha bişey eklemek yok. Anam ağladı artık.
Zaten bu pcb de büyük ihtimal tester olarak çöpe gidecek. Kodlama işi daha bitmedi. Kesin sorun çıkacak ve bazı düzeltmeler yapıp tekrar basacağım ben bunu.

mesela ac tarafa akım trafosu koyup onu okuyacağız triyak akımından büyük bir akım geçerse ac taraftan triyağı susturup koruyacağız ama bunun için daha zahmetsiz daha pratik olarak sigorta koyduk.

sonra bu akım trafosundan okudğumuz akımı gariban picoya gönderip ekranda istersek ac akımı görmüş oluruz.

neyse ben ban yemeden firiklerimi kafamda tutmaya devam edeyim

Yok arkadaş yetti gayrı. Daha bişey eklemek yok. Anam ağladı artık.
Zaten bu pcb de büyük ihtimal tester olarak çöpe gidecek. Kodlama işi daha bitmedi. Kesin sorun çıkacak ve bazı düzeltmeler yapıp tekrar basacağım ben bunu.
Yazılımı donanım tam ortaya çıktığında ilerletmek lazım test yapmadan sonuca ulaşılmaz netice de...

Geçiş deliklerini çok büyük oranda tutturmayı başardım. Ama kusursuz değil. Bunu kusursuz tutturmanın yolunu bulmak lazım.

20220608_173745.jpg

Çevrimiçi personel

Çevrimiçi üyeler

Forum istatistikleri

Konular
5,892
Üyeler
2,494
Son üye
yasin533

Son kaynaklar

Son profil mesajları

gruptaki arkadaşlara selamlar. sıteyi bu gün fark ettim. Asansör için 2x7 segment LCD gösterge üretmek istiyorum. acaba bu sayfadaki arkadaşlardan destek alabilirmiyim. LCD nin mantık açılımı ektedir.
deneyci wrote on TA3UIS's profile.
Selam.
Amatör telsiz lisansı nasıl alınıyor?
Lisansı olmayanı forumlarına almıyorlar. :)
Bilgi alamıyoruz.
m.white wrote on Altair's profile.
İyi akşamlar.Arabanız ne marka ve sorunu nedir.Ben araba tamircisi değilim ama tamirden anlarım.
* En mühim ve feyizli vazifelerimiz millî eğitim işleridir. Millî eğitim işlerinde mutlaka muzaffer olmak lâzımdır. Bir milletin hakikî kurtuluşu ancak bu suretle olur. (1922)
Kesici/Spindle hızı hesaplamak için SpreadSheet UDF'leri kullanın, hesap makinesi çok eski kalan bir yöntem :)
Back