Dijital saat kiti alıcam yardımcı olurmusunuz

selim216

Üye
Proje ödevim için bir dijital saat kiti alıcam ekteki kiti yada benzerini alan biri varmı varsa yardımcı olabilirmi avantajları ve dezavantajları nelerdir.

Ekler

• Screenshot_20230115_213435_com.joom.jpg
    Screenshot_20230115_213435_com.joom.jpg
    268 KB · Görüntüleme: 64
  • Screenshot_20230115_213443_com.joom.jpg
    Screenshot_20230115_213443_com.joom.jpg
    155.9 KB · Görüntüleme: 67
  • Screenshot_20230115_213438_com.joom.jpg
    Screenshot_20230115_213438_com.joom.jpg
    249 KB · Görüntüleme: 55
  • Screenshot_20230115_213433_com.joom.jpg
    Screenshot_20230115_213433_com.joom.jpg
    241.5 KB · Görüntüleme: 62
  • Screenshot_20230115_213428_com.joom.jpg
    Screenshot_20230115_213428_com.joom.jpg
    191 KB · Görüntüleme: 65
  • Screenshot_20230115_213450_com.joom.jpg
    Screenshot_20230115_213450_com.joom.jpg
    201.8 KB · Görüntüleme: 64
  • Screenshot_20230115_213446_com.joom.jpg
    Screenshot_20230115_213446_com.joom.jpg
    260.5 KB · Görüntüleme: 59
  • Screenshot_20230115_213452_com.joom.jpg
    Screenshot_20230115_213452_com.joom.jpg
    267.5 KB · Görüntüleme: 65
Güzel bir kite benziyor. Ödev olarak yapıyorsun, o yüzden avantaj dezavantaj diye bakma. İkisinden de birşeyler öğreneceksin. İşlemci nedir? Onu programlayabilmek için bir programlama adaptörüne ihtiyacın olacak.

Güzel bir kite benziyor. Ödev olarak yapıyorsun, o yüzden avantaj dezavantaj diye bakma. İkisinden de birşeyler öğreneceksin. İşlemci nedir? Onu programlayabilmek için bir programlama adaptörüne ihtiyacın olacak.
16f628e benziyor

Atmel at89c2051 galiba öyle okudum. Programlama için hangi adaptör lazım ve programlamak için atmel studio mu kullanmalıyım.

Hmm aşağıdaki videoda birisi kuruyor. İşlemci Atmel AT89C2051.

İşlemci programlanmış olarak geliyor, yani devreyi doğru kurarsan zaten saat çalışıyor. Bu durumda bu devre sana neyi öğretir emin değilim. Lehimleme pratiği yapacaksın o kesin de, onun dışında bilemiyorum :)

İşlemci programlanmış olarak geliyor, yani devreyi doğru kurarsan zaten saat çalışıyor. Bu durumda bu devre sana neyi öğretir emin değilim. Lehimleme pratiği yapacaksın o kesin de, onun dışında bilemiyorum :)
Video için teşekkür ederim.

Proje ödevim için bir dijital saat kiti alıcam ekteki kiti yada benzerini alan biri varmı varsa yardımcı olabilirmi avantajları ve dezavantajları nelerdir.
Bir kaç gün sonra LED animasyonlu veya 4 lü, 6 lı displayli saat devreleri paylaşacağım
PCB hex dosyalarını yayınlayacağım.

Kendiniz hazırlamak isterseniz, proje aşamalarında, yardımcı da olurum.
Elektronik konusunda ekipman, bilgi ve el beceriniz varsa kendinizi de geliştirmiş olursunuz
Yeni yeni bir şeyler öğreniyorsanız bu zorlu aşama ya girmeden, yukarıdaki kit ten alıp ödevinizi tamamlayın.

Son düzenleme:
Sayın ETE'nin benzer özelliklerde pic ile yapılmış tarih saat sicaklik devreleri var. Yanlış hatırlamıyorsam picbasicpro ile yazılımı hazırlanmış.

Pcb si yok. Yazılımı açık kaynak. Dilediğin gibi değişiklik yapabilirsiniz.

Bence o projeleri bir inceleyin derim. Yurt dışından ürün almaktansa kendiniz yapabilirsiniz. Bu bir proje ödevi ise.

Bir de RP pico aldınız mı... Attığım linklerden başka da araştırın ama en ucuzunu genelde bunlar veriyor.
Ben daha önce uno ile yapmıştım kütüphane hazır olunca açıkçası gayet basit.

Pil olunca saat bilgisini tutarmı, ds1302 olmasada olurmu
pili öyle bağlamalısın ki sadece işlemci beslenecek display ve ilave elemanlar çalışmayacak sadece işlemci beslenirse uzun ömürlü olur pil ama displayin çekeceği akımda pil üstünden çekilirse pil hiç dayanmaz

pili öyle bağlamalısın ki sadece işlemci beslenecek display ve ilave elemanlar çalışmayacak sadece işlemci beslenirse uzun ömürlü olur pil ama displayin çekeceği akımda pil üstünden çekilirse pil hiç dayanmaz
Ekteki devrede pil işlemciyi displayi ve Elemanları besliyor. Bakır devre üzerinden oynama şansım varmı yoksa başka bakır devre alıp sadece işlemciyi besleyecek şekildemi yapayım

Bir de RP pico aldınız mı... Attığım linklerden başka da araştırın ama en ucuzunu genelde bunlar veriyor.
Ben daha önce uno ile yapmıştım kütüphane hazır olunca açıkçası gayet basit.
Bu dediğim ikili ile sadece istersen bir yıl elektrik verme yine hafızada tutuyor ve aşırı az bir sapma var. Sapmıyor desem de olur. Bu işi bunlar dışında bir şeyle yapmaya uğraşma bile mikrokontrolcü seçimi sana kalmış.

Bu dediğim ikili ile sadece istersen bir yıl elektrik verme yine hafızada tutuyor ve aşırı az bir sapma var. Sapmıyor desem de olur. Bu işi bunlar dışında bir şeyle yapmaya uğraşma bile mikrokontrolcü seçimi sana kalmış.
ben günde 5 dakka kaçıran ds1307 hastasıyım.
ama onunda sorununu çözmüştüm eski bilgisayar anakartlarından 32768 kristal söküp değişitrdiğimde sapma 1 dakikalara kadar düştü.
ne kadar kalişteli kristal olursa o kadar az sapma oluyor.

ama onunda sorununu çözmüştüm eski bilgisayar anakartlarından 32768 kristal söküp değişitrdiğimde sapma 1 dakikalara kadar düştü.
1673896381797.png

Telsizci bir abimiz yapmış. GPS disiplin referans osiltörleri yapıyor bir de GPS yerine bu modülü kullandığı projeleri de var. Yakında yapmayı planlıyorum malzemeler bir yerde kutusu bir yerde kaldı projenin.

DS3231 dahili 32kHz lik sinyale sahip TCXO gibi çalışıyor. Ben ilk başta lan ne alaka saat modulüne sıcaklık ölçümü eklemişler demiştim. Duvar saati yapanlara kolaylık olsun diye değil kendi zaman kaymasını hesaplamak için koymuşlar. Bize de al istersen oku diyor. İki model var birisi daha iyi ama internetten alırken bunu anlamak mümkün değil. Ama amaç saat yapmaksa ikisi de sıkıntısız. Bu adam ekstra hasaslıkta bir iş yapmak zorunda olduğu için çok dikkat ediyor.

eski kartınkinin iyi olmasının sebebi kaliteli kristal olması haricinde aging yani yaşlanma oluşumu belli bir yere gelmiş olması yani rodajı bitmiş de diyebiliriz. Frekans kayması çok az.

Forum istatistikleri

Konular
5,842
Üyeler
2,481
Son üye
rfdog12

Son kaynaklar

Son profil mesajları

gruptaki arkadaşlara selamlar. sıteyi bu gün fark ettim. Asansör için 2x7 segment LCD gösterge üretmek istiyorum. acaba bu sayfadaki arkadaşlardan destek alabilirmiyim. LCD nin mantık açılımı ektedir.
deneyci wrote on TA3UIS's profile.
Selam.
Amatör telsiz lisansı nasıl alınıyor?
Lisansı olmayanı forumlarına almıyorlar. :)
Bilgi alamıyoruz.
cemalettin keçeci wrote on HaydarBaris's profile.
barış kardeşim bende bu sene akıllı denizaltı projesine girdim ve sensörleri arastırıyorum tam olarak hangi sensör ve markaları kullandınız yardımcı olabilir misin?
m.white wrote on Altair's profile.
İyi akşamlar.Arabanız ne marka ve sorunu nedir.Ben araba tamircisi değilim ama tamirden anlarım.
* En mühim ve feyizli vazifelerimiz millî eğitim işleridir. Millî eğitim işlerinde mutlaka muzaffer olmak lâzımdır. Bir milletin hakikî kurtuluşu ancak bu suretle olur. (1922)
Back