Kısırlı Yada Çiğ Köfteli Altın Günü

Marketlerden aldığımız ürünlerin gramlarının habire azalıp fiyatlarının da habire artmasına artık alıştık. Geçen gün zincir marketlerden birinden boxer aldım. Çok uzun süredir aynı marketin aynı ürününü ayni ebatta kullanıyorum. Geçen gün hanım indirim varmiş alalım dedi . Aldık geldik neyse . XL olarak alıp giydiğim ürün nerdeyse M boyutlarında ufalmış. Aklıma iki ihtimal geldi :
1- Hatalı ürünü indirim yapıp millete gagaliyorlar .
2- İmalatçı firma malzemeden kisip üretim maliyetlerini düşürüyor.
Bugün baktım fiyatlar normale dönmüş. Bir paket daha açıp kontrol ettim . Yine XL ürünler sanki M boyutunda . Bir kıçımızdaki don kalmıştı fiyatıyla kalitesiyle ugrasmadiginiz . Helal olsun diyorum.

Marketlerden aldığımız ürünlerin gramlarının habire azalıp fiyatlarının da habire artmasına artık alıştık. Geçen gün zincir marketlerden birinden boxer aldım. Çok uzun süredir aynı marketin aynı ürününü ayni ebatta kullanıyorum. Geçen gün hanım indirim varmiş alalım dedi . Aldık geldik neyse . XL olarak alıp giydiğim ürün nerdeyse M boyutlarında ufalmış. Aklıma iki ihtimal geldi :
Bugün baktım fiyatlar normale dönmüş. Bir paket daha açıp kontrol ettim . Yine XL ürünler sanki M boyutunda . Bir kıçımızdaki don kalmıştı fiyatıyla kalitesiyle ugrasmadiginiz . Helal olsun diyorum.
Belki de tartidaki kiloya +10 eklenmistir. :cool:

Zincirleme olaylar sonucu boyle olmasi normal.

Urun gramaji dustu fiyat artti.
Vatandas eskisi kadar yiyemedi.
Zayifladi.
Baktilar XL size kiclara buyuk geliyor.
XL size olculeri dusuruldu.

Tum bunlara ragmen Underground beslenmesinden odun vermedi haliyle XL size kucuk kaldi.

Belki de tartidaki kiloya +10 eklenmistir. :cool:
Zincirleme olaylar sonucu boyle olmasi normal.

Urun gramaji dustu fiyat artti.
Vatandas eskisi kadar yiyemedi.
Zayifladi.
Baktilar XL size kiclara buyuk geliyor.
XL size olculeri dusuruldu.

Tum bunlara ragmen Underground beslenmesinden odun vermedi haliyle XL size kucuk kaldi.
Kilom uzun zamandır aynı. Enden değil boydan sıkıntı malesef . Aşağıdan yukarıdan 5 er cm toplamda 10 cm kısalmış gözüküyor. Neredeyse boxer yerine slip olacak . Ben onu bunu beğenmeyen tripli bir insan değilim ama bu kadar yüzsüzlüğe pes doğrusu.

Kilom uzun zamandır aynı. Enden değil boydan sıkıntı malesef . Aşağıdan yukarıdan 5 er cm toplamda 10 cm kısalmış gözüküyor. Neredeyse boxer yerine slip olacak . Ben onu bunu beğenmeyen tripli bir insan değilim ama bu kadar yüzsüzlüğe pes doğrusu.
Desenize cücük gibi kalmış. Don, TheDon'dan alınır. :katil1: :katil1: :katil1:

27643 eklentisine bak

Ortam gerçekten çok tehlikeli oldu zeytinyağın sahtesini yapmışlar ezineye coğrafi işaret almışlar bence bu fiyatla altın kelebek ya da oscar alması gerekli

Tere yağı..

Bildiğin tere yağı.

Yoğurttan yapılır

Bildiğin yağdır.

Yağ.

Onun bile yarım yağlısını çıkarmışlar. Eh tabi niye diye sormayın. Muhtemelen bizim kalp sağlığımızı düşünüyorlardır. Hileli değildir. Yanii...

Bizim pazarlarda bazen patates haşlamalı karışık tereyağı satarlar. Evet onlar hakikaten dolandırıcıdır. Ama bu değildir herhalde.

GApR94cXsAAA-rN.jpg

Gecen yillarda Migros'un kendi markasi ile urettirip sattigi tereyaginin tamamen argarin oldugu ortaya cikmisti. Olayin sonucu ne oldu bilmiyorum. Tum internet sitelerinden bir anda kayboldu haber.

Tere yağı..

Bildiğin tere yağı.

Yoğurttan yapılır

Bildiğin yağdır.

Yağ.

Onun bile yarım yağlısını çıkarmışlar. Eh tabi niye diye sormayın. Muhtemelen bizim kalp sağlığımızı düşünüyorlardır. Hileli değildir. Yanii...

Bizim pazarlarda bazen patates haşlamalı karışık tereyağı satarlar. Evet onlar hakikaten dolandırıcıdır. Ama bu değildir herhalde.

27645 eklentisine bak
hocam tereyağı sütten yapılıyor :katil1:

Yakında light motor yağı da çıkar herhalde :katil2:

Motorunda 200,000 km varsa, zaten aşınmıştır aşınacağı kadar, ne yapacaksın tam yağlı motor yağını. Light yağ yeter :tamam2:

• Haha
Reactions: nt
Tere yağı..

Bildiğin tere yağı.

Yoğurttan yapılır

Bildiğin yağdır.

Yağ.

27645 eklentisine bak
yanlız baya bi stok var sende napıyon börekci falanmısın abi :D

Ben sütten yapılan tereyağını tercih ederim. Bana optimist kurbağa ile pesimist kurbağanın hikayesini hatırladır :)

• Haha
Reactions: nt
Tere yağı..

Bildiğin tere yağı.

Yoğurttan yapılır

Bildiğin yağdır.

Yağ.

27645 eklentisine bak
Eskiden bizim memlekette resmi olarak konvansiyonel kiymadan daha ucuz olarak kelle kıyması diye bir kıyma satılırdı. Hayvanın bilumum makbul olmayan taraflarından imal edilen bu kıyma fakir ailelerin ve öğlen yemek pişiren santiyeci ve amele tayfasının ( 80 li yıllar. Nerede catering nerede fast food ) gözbebeğiydi . Hatta cok lezzetli oluyor geyiği yapılırdı. Aklıma direk o geldi. Ama en azından bunun alırkan adı sani ve gerçekliği vardı. Şimdi aldığımız kıyma ürünlerinin yediğimiz lokanta köftelerinin ne b.... olduğu belli değil.

Son düzenleme:

Çevrimiçi üyeler

Forum istatistikleri

Konular
6,625
Üyeler
2,720
Son üye
Muhenned

Son kaynaklar

Son profil mesajları

hakan8470 wrote on Dede's profile.
1717172721760.png
Dedecim bu gul mu karanfil mi? Gerci ne farkeder onu da anlamam. Gerci bunun anlamini da bilmem :gulus2:
Lyewor_ wrote on hakan8470's profile.
Takip edilmeye başlanmışım :D ❤️
Merhaba elektronik tutsakları...
Lyewor_ wrote on taydin's profile.
Merhabalar. Elektrik laboratuvarınız varsa bunun hakkında bir konunuz var mı acaba? Sizin laboratuvarınızı merak ettim de :)
Lyewor_ wrote on taydin's profile.
Merhabalar forumda yeniyim! Bir sorum olacaktı lcr meterler hakkında. Hem bobini ölçen hemde bobin direnci ölçen bir lcr meter var mı acaba?
Back