Laboratuvar Tipi Güç Kaynağı Tavsiyesi

Sağlık sorunlarım dan dolayı resimleri yüklemede geciktim. İlk mesajımda ürünün detaylı resimlerini bulabilirsiniz. Teşekkür ederim herkese iyi çalışmalar diliyorum.

merhaba arkadaşlar bende bugün ürünü sipariş ettim. Elektronik bilgim çok yok. Tamamen meraktan. Elektroniğe karşı aşırı bir ilgim var. Ürün elime geçtiğinde yapmam gereken birşey var mı yardımcı olursanız çok sevinirim.

Korad 3005D olanı mı yoksa 3005P olanı mı sipariş ettin?

uni-t le bunun arasında kaldım. Bunun özelliği daha fazla gibi geldi bunu sipariş ettim. İnşallah sıkıntı çıkarmaz.

uni-t de korad da iyi güç kaynakları. Korad dijital arayüzü olduğu için kullanımı daha ergonomik. Aslında siparişi iptal etmek bir yana, ikinci için para biriktirmeye başla :D Birçok elektronik devre çift besleme voltajı istiyor. Mesela opamp devreleri, güç amplifikatör devreleri vs. O yüzden ikinci bir güç kaynağı gerekli oluyor.

uni-t de korad da iyi güç kaynakları. Korad dijital arayüzü olduğu için kullanımı daha ergonomik. Aslında siparişi iptal etmek bir yana, ikinci için para biriktirmeye başla :D Birçok elektronik devre çift besleme voltajı istiyor. Mesela opamp devreleri, güç amplifikatör devreleri vs. O yüzden ikinci bir güç kaynağı gerekli oluyor.
abi hiç anlamam evde araba teybi çalıştırmak için aldım sırf birde ufak tefek radyo telefon tamir işleri için:D

abi hiç anlamam evde araba teybi çalıştırmak için aldım sırf birde ufak tefek radyo telefon tamir işleri için:D

Tamam o zaman korad 3005d senin işini fazlasıyla görür, hatta biraz da lüks kaçar :) Bende 3005P var ve bunun PC tarafından programlanabilme özelliği var. Ama senin kullanım şeklide buna hiç gerek yok.

Ben daha benim guc kaynagini kurcalayamadim. 4 adet memory tusu var. Fakat gosterge panelinde m5 de var. M5 in bir fonksyonu var ama manueli okumak lazim. Bazen masamda telefon ile konusurken gayri ihtiyari dugmelerine basiyorum. M5 e geciyorum ama kafa baska yerde oldugundan nasil yaptigimin farkina varamiyorum...

Yalnız şöyle bir uyarıda bulunayım. Hem uni-t nin içinde hem de korad'ın içinde soğutma amaçlı fan var. Güç kaynağından çekilen akıma göre bu fanın devir sayısı artıyor. Gece sessiz bir ortamda bu fan sesi duyuluyor olabilir ve müzik zevkinin içine edebilir :D

Yalnız şöyle bir uyarıda bulunayım. Hem uni-t nin içinde hem de korad'ın içinde soğutma amaçlı fan var. Güç kaynağından çekilen akıma göre bu fanın devir sayısı artıyor. Gece sessiz bir ortamda bu fan sesi duyuluyor olabilir ve müzik zevkinin içine edebilir :D
Abi açıkçası biraz fiyat performans için aldım bunu muadilleri çok pahalı. Yoksa daha iyisini almak isterdim tabiki? Çok kafa patlatıyor mu?

Ben daha benim guc kaynagini kurcalayamadim. 4 adet memory tusu var. Fakat gosterge panelinde m5 de var. M5 in bir fonksyonu var ama manueli okumak lazim. Bazen masamda telefon ile konusurken gayri ihtiyari dugmelerine basiyorum. M5 e geciyorum ama kafa baska yerde oldugundan nasil yaptigimin farkina varamiyorum...

Evet arayüzünde öyle bir gıcıklık var. M5'e geçmek için önce M4'e basıyorsun sonra da tekerleği çeviriyorsun :dusun2:

peki abi bunu ilk aldığımızda herhangi bir ayar yapmaya bir şeye gerek var mı? Yoksa direk tak çalıştır devam et mi?

3005D için sadece voltaj ve akım ayarlıyorsun ve çıkışı ON yapıyorsun o kadar.

Forum istatistikleri

Konular
5,841
Üyeler
2,480
Son üye
mozcelikors

Son kaynaklar

Son profil mesajları

gruptaki arkadaşlara selamlar. sıteyi bu gün fark ettim. Asansör için 2x7 segment LCD gösterge üretmek istiyorum. acaba bu sayfadaki arkadaşlardan destek alabilirmiyim. LCD nin mantık açılımı ektedir.
deneyci wrote on TA3UIS's profile.
Selam.
Amatör telsiz lisansı nasıl alınıyor?
Lisansı olmayanı forumlarına almıyorlar. :)
Bilgi alamıyoruz.
cemalettin keçeci wrote on HaydarBaris's profile.
barış kardeşim bende bu sene akıllı denizaltı projesine girdim ve sensörleri arastırıyorum tam olarak hangi sensör ve markaları kullandınız yardımcı olabilir misin?
m.white wrote on Altair's profile.
İyi akşamlar.Arabanız ne marka ve sorunu nedir.Ben araba tamircisi değilim ama tamirden anlarım.
* En mühim ve feyizli vazifelerimiz millî eğitim işleridir. Millî eğitim işlerinde mutlaka muzaffer olmak lâzımdır. Bir milletin hakikî kurtuluşu ancak bu suretle olur. (1922)
Back