PCB yardım

Mehmetkrac550

Aktif Üye
Selamialeykum internet üzerinden pcb kağıdı aldım elimde HP lazerjet m200 lazer yazıcı var çıktı alırken toneri çok kötü bir şekilde çıkıyor nedendir
1670776472835866974503174477015.jpg

Toneriniz çok eski mi?

Benim başıma toner eski olduğu için silik çıkma sorunu vardı. Yeni toner aldım düzeldi.

Yazıcının baskı seçenekleri ile düzelme şansı olabilir. Yazdırma seçeneklerinde en koyu, en iyi kalite seçin. Kağıt türü olarak photo paper deneyebilirsiniz. Tabi tüm bunları denerken elinizdeki kağıt bitebilir ve sonuç alamayabilirsiniz.

Bu sorun bende de var. Sarı kağıt yapısı gereği çok koyu baskıyı, çok büyük baskıyı tutmuyor. Sarı kağıt yerine yine baskı devre kağıdı diye geçen beyaz renkli kağıtlardan alabilirsin. Onlar toneri güzel tutuyor. Tabi bunun dezavantajı da baskıyı plakete aktarmak biraz daha zor oluyor.

Tonerin kaliteli olması gerekiyor.
Dolum tonerler de böyle sorun oluyor.

Bu sorun bende de var. Sarı kağıt yapısı gereği çok koyu baskıyı, çok büyük baskıyı tutmuyor. Sarı kağıt yerine yine baskı devre kağıdı diye geçen beyaz renkli kağıtlardan alabilirsin. Onlar toneri güzel tutuyor. Tabi bunun dezavantajı da baskıyı plakete aktarmak biraz daha zor oluyor.
elimde cok fazla sarı kagıt var yeni aldim baska ne yapabilirim

elimde cok fazla sarı kagıt var yeni aldim baska ne yapabilirim
O kağıdı ve printeri al tonerciye git. Deki "ben bu kağıda sıkıntısız baskı almak istiyorum." Tonerci orada deneme yapıp sana düzgün çıktı alacak bir toner versin.

Merhaba, ben de hp lazer yazıcıyla baskı alıyorum. Dolum yapınca çizik çizik çıkıyordu sizinki gibi. Bir arkadaşımın önerisiyle https://dcptoner.com sitesinden muadil toner aldım. Sorunsuz baskı alıyorum artık, size de tavsiye ederim.

Forum istatistikleri

Konular
5,836
Üyeler
2,479
Son üye
yiyehuoxing32

Son kaynaklar

Son profil mesajları

gruptaki arkadaşlara selamlar. sıteyi bu gün fark ettim. Asansör için 2x7 segment LCD gösterge üretmek istiyorum. acaba bu sayfadaki arkadaşlardan destek alabilirmiyim. LCD nin mantık açılımı ektedir.
deneyci wrote on TA3UIS's profile.
Selam.
Amatör telsiz lisansı nasıl alınıyor?
Lisansı olmayanı forumlarına almıyorlar. :)
Bilgi alamıyoruz.
cemalettin keçeci wrote on HaydarBaris's profile.
barış kardeşim bende bu sene akıllı denizaltı projesine girdim ve sensörleri arastırıyorum tam olarak hangi sensör ve markaları kullandınız yardımcı olabilir misin?
m.white wrote on Altair's profile.
İyi akşamlar.Arabanız ne marka ve sorunu nedir.Ben araba tamircisi değilim ama tamirden anlarım.
* En mühim ve feyizli vazifelerimiz millî eğitim işleridir. Millî eğitim işlerinde mutlaka muzaffer olmak lâzımdır. Bir milletin hakikî kurtuluşu ancak bu suretle olur. (1922)
Back