Probları olan muhteşem bir PCB tutucu.

Sercan

--
@taydin hadi bakalım gel de 3D yazıcı alma... ;)

Çok işime yarayacak birşey :) Böyle birşey olmadığı için header'lare sinyal çıkarıyorum ve oradan ölçüm yapıyorum, öyle olunca da bazan bozuk sinyal bulacağım diye sinyali ben bozmuş oluyorum.

Yalnız buna şöyle bir iyileştirme düşünebiliriz: Akupunktur iğnelerini bir tükenmez kalemi yayı ile yaylı yapmak lazım. Böylece iyi temas daha garanti olur.

Benim de aklıma altına bir metal plaka koymak geldi, iyileştirmeye müsait güzel bir proje. Yazıcı aldığımda bunu yapmayı düşünüyorum. Bu iğneler ucuz, adetli miktarda 40 TL ye N11'de gördüm. Bence hazır iğne yerine tornada özel yapım uç olsa daha iyi olur, yaylı mekanizma için.

Benim de aklıma altına bir metal plaka koymak geldi, iyileştirmeye müsait güzel bir proje. Yazıcı aldığımda bunu yapmayı düşünüyorum. Bu iğneler ucuz, adetli miktarda 40 TL ye N11'de gördüm. Bence hazır iğne yerine tornada özel yapım uç olsa daha iyi olur, yaylı mekanizma için.

Akupunktur iğnesi şart bence, çünkü başka türlü o kadar ince bir iğne bulmak zor. Şırınga iğnesi de olabilir ama onun ucu bile akupunktur kadar sivri değil.

Hangi makinayı alıyorsun? Creality mi?

Aklımda Creality3D CR-10 var ama henüz alacak durumda değilim. Hatta gittikçe de uzaklaşan bir fiyatı var.

Benim de sanki şu hoşuma gidiyor:

tüm eksenler lineer ray ve bilyalı arabalar. Ama sonra düşünüyorum, lineer yollar ve arabaları kendin al ve yap diye :D

Ama sonra düşünüyorum, lineer yollar ve arabaları kendin al ve yap diye :D
Lineer yolların olması çok iyiymiş ama baskı boyutu küçük gelebilir. Bir ara ben de kendim yapmak istedim. Kendin yapmak istediğinde toplanmışı ile aynı paraya geliyor. Maddi olarak riske girebilsem kendim yaparım. Tecrübe olmayınca da riske girmek istemedim. Senin CNC tecrüben filan da var galiba.

Lineer yolların olması çok iyiymiş ama baskı boyutu küçük gelebilir. Bir ara ben de kendim yapmak istedim. Kendin yapmak istediğinde toplanmışı ile aynı paraya geliyor. Maddi olarak riske girebilsem kendim yaparım. Tecrübe olmayınca da riske girmek istemedim. Senin CNC tecrüben filan da var galiba.

Metal işleme torna freze tecrübem var, CNC yapmışlığım yok :)

Aslında kendin yaparsan dediğin gibi pahalıya gelir, ama zamana yaymış oluyorsun o yüzden finansal olarak daha avantajlı olabilir.

Aslında kendin yapmak istersen çok güzel açık kaynaklı yazıcılar da var. Bence bu işin en güzel çözümü şu olabilir; Birkaç kişi bir araya gelip önce hazır bir yazıcı alınır sonra bu yazıcıdan üretilen parçalar ile ikinci yazıcı ev yapımı olarak üretilir. Zamanla herkesin bir yazıcısı ve ortak tecrübesi olur.
Bir de şu konu var, yazıcıyı tek başına aldın ilk 3 ay durmadan yazdırdın tecrübe ettin beğendiklerini yazdırdın, kendimiz bir kaç ürün yaptık, sonra, kenara kaldırıp senede 10-20 kere kullanılacak bir ürün haline mi gelecek? 3D çizim de zaman isteyen bir iş. Tek başına olduğun zaman bunlar iş güç arasında kaynar.

Son düzenleme:

Forum istatistikleri

Konular
5,835
Üyeler
2,479
Son üye
yiyehuoxing32

Son kaynaklar

Son profil mesajları

gruptaki arkadaşlara selamlar. sıteyi bu gün fark ettim. Asansör için 2x7 segment LCD gösterge üretmek istiyorum. acaba bu sayfadaki arkadaşlardan destek alabilirmiyim. LCD nin mantık açılımı ektedir.
deneyci wrote on TA3UIS's profile.
Selam.
Amatör telsiz lisansı nasıl alınıyor?
Lisansı olmayanı forumlarına almıyorlar. :)
Bilgi alamıyoruz.
cemalettin keçeci wrote on HaydarBaris's profile.
barış kardeşim bende bu sene akıllı denizaltı projesine girdim ve sensörleri arastırıyorum tam olarak hangi sensör ve markaları kullandınız yardımcı olabilir misin?
m.white wrote on Altair's profile.
İyi akşamlar.Arabanız ne marka ve sorunu nedir.Ben araba tamircisi değilim ama tamirden anlarım.
* En mühim ve feyizli vazifelerimiz millî eğitim işleridir. Millî eğitim işlerinde mutlaka muzaffer olmak lâzımdır. Bir milletin hakikî kurtuluşu ancak bu suretle olur. (1922)
Back