Bir poşet havya (T12 display kit)

ibrahimcelik

Aktif Üye
IMG_20220905_150830.jpg

İyi de burada şimdi yumurta tavuk sorunu var. Bu T12 setini kullanmak için lehim yapmak gerekiyor. Öğrenci de lehim yapmak için aldı bu T12 yi ...

5 tane uç var.

1- ısıtıcı
2- ısıtıcı
3- ısı sensörü
4- ısı sensörü
5- topraklama
hangi ikisine bağlı?

yoksa termokulpün rezistansa seri bağlandığı türden mi. o zaman 2 uç boşa çıkıyor.
Isı sensörü ts100 gibi rezistans a parelel bağlı anlık rezistans gücünü kesip ısıyı okuyup tekrar rezistansa güç veriyor

Setin yanında alışık olduğum sivri uçlardan aldım ama uç aşırı ince çıktı çok bastırmamak lazım mevcut sıcaklık ile birlikte çıt diye gider
IMG_20220905_162535.jpg

Eski bir laptop anakartı üzeride denemeler yaptım bilirsiniz bunların lehimleri çok kaliteli oluyor
IMG_20220905_165629.jpg

Isı regülasyonu yapıp yapmadığını test edebilir misiniz büyük yüzeyli alanlarda lehim yaparken uç soğumaya başlar ama havya bunu anlayıp ısıyı set edilen ısıya yükseltmez eğer yapıyor ise tam fiyat performans

Forum istatistikleri

Konular
5,917
Üyeler
2,502
Son üye
FURKAN1

Son kaynaklar

Son profil mesajları

Lyewor_ wrote on taydin's profile.
Merhabalar. Elektrik laboratuvarınız varsa bunun hakkında bir konunuz var mı acaba? Sizin laboratuvarınızı merak ettim de :)
Lyewor_ wrote on taydin's profile.
Merhabalar forumda yeniyim! Bir sorum olacaktı lcr meterler hakkında. Hem bobini ölçen hemde bobin direnci ölçen bir lcr meter var mı acaba?
gruptaki arkadaşlara selamlar. sıteyi bu gün fark ettim. Asansör için 2x7 segment LCD gösterge üretmek istiyorum. acaba bu sayfadaki arkadaşlardan destek alabilirmiyim. LCD nin mantık açılımı ektedir.
deneyci wrote on TA3UIS's profile.
Selam.
Amatör telsiz lisansı nasıl alınıyor?
Lisansı olmayanı forumlarına almıyorlar. :)
Bilgi alamıyoruz.
m.white wrote on Altair's profile.
İyi akşamlar.Arabanız ne marka ve sorunu nedir.Ben araba tamircisi değilim ama tamirden anlarım.
Back