uc3845 hakkında

Hocam bu scopu bilmiyorum ama autoya basmayın run stop a basın trig 250-260V da kalırken trigleyecek mi bakın. Hatta run stop a bastıktan sonra time ı da 50us per div e falan düşürün. Şimdi buradaki amacımız şu evet siz drain source arasında doğrultulmuş şebekeyi görüyorsunuz, ama o mosfet bir kere bile on oluyorsa sizin görmeniz gereken d-s voltajının neredeyse sıfıra inip tekrar doğrultulmuş şebekeye çıkması. İlk on olma anı çok önemli eğer on olmuyorsa hiç bir zaman, o zaman trafoyu sürmüyorsunuz demektir. Bu da ne aküyü şaj edebilirsiniz, ne de 3845i düzgünce besleyebilirsiniz demektir. Anahtarlama olduğunu bilsek ama hala çalışmasa o zaman 3845in trafodan gelen beslemesini kontrol edeceğiz eğer orads bir sıkıntı yok ise demek ki trafo da bir hata var. Ya trafoyu baştan saracağız ya da bu serüven son bulacak o yüzden hatayı bulabilmek için anahtarlama yapabilmeli

Hocam gücü tamamaen kesip, 3845 in outu ile mosfet in gate i arasında direnç ölçümü yapabilir misiniz?

O arada bir direnç olmalı, o yolu takip eder misiniz? O aradaki dirençte ya da yolda hata var orası taş çatlasın 100-200 ohmlul bir direnç ile bağlanmalı elinizde direnç var mı hiç?

O arada bir direnç olmalı, o yolu takip eder misiniz? O aradaki dirençte ya da yolda hata var orası taş çatlasın 100-200 ohmlul bir direnç ile bağlanmalı elinizde direnç var mı hiç?
her çeşit direncim var bu gün çeşit yaptım

eksik parçamı var

Ekler

• WhatsApp Video 2024-02-13 at 00.25.26.mp4
    10.8 MB
Takma, onlar üretici tarafından boş bırakılmış. Onu da lehimlerin durumundan anlıyorsun. Birisi sökseydi orada parlak kurşunlu lehim olurdu ve lehim de tipsiz olurdu. Ayrıca her tarafta pasta pisliği olurdu.

O arada direnç eksik, gate bağlantısı yok ki şu anda. Oraya bir 100ohm direnç ekleyin bence.

Ama gerçekten çok ilginç orası çok temiz nasıl öyke oluyor anlamadım. Başka bir yol falan yok eminsiniz değil mi?

Bağladıktan sonra şu ölçümleri yapar mısınız?

3845 in out bacağından gate e olan direnç
Gate den source a olan direnç
Multimetre diyot modunda iken kırmızı prob gate de siyah prob 3845in bacağında iken görülen değer ve problar yer değiştirilince görülen değer

en yakın 120 ohm var takıyom
ışıldakı açim elektrik kesilir mesilir

Bağladıktan sonra şu ölçümleri yapar mısınız?

3845 in out bacağından gate e olan direnç
Gate den source a olan direnç
Multimetre diyot modunda iken kırmızı prob gate de siyah prob 3845in bacağında iken görülen değer ve problar yer değiştirilince görülen değer
tamam

Kendimi kör tavsiye veriyor gibi hissediyorum, dikkat edin kendinize

oraya videodaki şekilde diyot bağlayınca ama 450kilo yukarıya doğru gitmeye devam ediyo gate ile out

Forum istatistikleri

Konular
5,865
Üyeler
2,485
Son üye
viesva

Son kaynaklar

Son profil mesajları

gruptaki arkadaşlara selamlar. sıteyi bu gün fark ettim. Asansör için 2x7 segment LCD gösterge üretmek istiyorum. acaba bu sayfadaki arkadaşlardan destek alabilirmiyim. LCD nin mantık açılımı ektedir.
deneyci wrote on TA3UIS's profile.
Selam.
Amatör telsiz lisansı nasıl alınıyor?
Lisansı olmayanı forumlarına almıyorlar. :)
Bilgi alamıyoruz.
cemalettin keçeci wrote on HaydarBaris's profile.
barış kardeşim bende bu sene akıllı denizaltı projesine girdim ve sensörleri arastırıyorum tam olarak hangi sensör ve markaları kullandınız yardımcı olabilir misin?
m.white wrote on Altair's profile.
İyi akşamlar.Arabanız ne marka ve sorunu nedir.Ben araba tamircisi değilim ama tamirden anlarım.
* En mühim ve feyizli vazifelerimiz millî eğitim işleridir. Millî eğitim işlerinde mutlaka muzaffer olmak lâzımdır. Bir milletin hakikî kurtuluşu ancak bu suretle olur. (1922)
Back