DC elektronik yük projesi

En temiz tasarımım.
O kadar güzel ki, malzeme yok.

1651856552065276584413328407338.jpg

Pcbway sponsorum. Blog + forum+ hackster.io + YouTube vb yerlerde paylaştığım sürece PCB + kargosu bedava. Sadece gümrük ödüyorum. Bazen gümrük acıtıyor ama yapacak bişey yok.:kizgin3::kizgin3::kizgin3::kotek1::kotek1::kotek1:

Hazır çizilmiş 30v 5a güç kaynağı pcb'si varsa çok makbule geçer. Benim projenin biteceği yok :katil2:
16518586405653562567503467018792.jpg

Abi hazır yapılmışını kullanıyorum. Çizmeye kalksam seninkinden daha uzun sürer.

Son düzenleme:
2020 başında 600₺ civarında almıştım. Hala sağlam bir SMPS yok arkasında. Keşke iki tane alıp simetrik yapsaydım.
Bundan sonraki hedefim dp821 ve dl3021. Bir de rigol mso5074.

Atölye de yerim artık küçüldüğü ve elimde ki osiloskopu hackleyince sinyal jeneratörü ihtiyacım kalmadığı için havya ve DC yük de kutu değişimi yapma yoluna gittim son hali bu şekilde
IMG_20231026_212323.jpg

Arkadaşlar selamlar benim de elektronik yük'e ihtiyacım var. Acaba bu devre sorunsuz çalışıyor mu bir de varsa güncellenmiş devresini paylaşabilir misiniz?

@Endorfin35+ 'in de yaptığı uygulamayı gördüm ama o tam finale ulaştı mı anlayamadım.

Sizce bunu yapmaya değer mi? Çünkü elektronik yükler çok pahalı.

Yapmaya değip değmeyeceği ilk olarak senin üründen ne beklediğine bağlı. @Endorfin35+ yaptığı devrede kontrol kısmı yazılımı ve devre kısmı yok. Bu yüzden bu alanda bilgi/beceri sahibi değilsen bu devre seni yorar. Ama hem bilgi sahibi hem de tasarım yeteneğin varsa hazır cihazlardan daha fonksiyonel bir cihaz yapabilirsin. İş sende bitiyor.
Şubat ayında 6800₺ ye aldığım Uni-t UTL8511 10.000₺ olmuş. Memnunum ama bu fiyata alınır mı bilmiyorum.

Hocam attiginiz urun 150W benim 300W civarına ihtiyacim var. Bu kadar pahali olmasini anlamıyorum aslinda. Bir kac turk blog sitesi buldum bilgisayar kontrollu vs yapilmis ama dokuman yok. Yazilim ve donanim bilgim mevcut, kendim biraz yapmaya çalışacağım. Amacim aku amper saat degerlerini grafiksel olarak gorebilmek sabit akimda bosaltirken. Yardımlarınız icin tesekkurler.

Çevrimiçi personel

Forum istatistikleri

Konular
5,848
Üyeler
2,482
Son üye
ilker29

Son kaynaklar

Son profil mesajları

gruptaki arkadaşlara selamlar. sıteyi bu gün fark ettim. Asansör için 2x7 segment LCD gösterge üretmek istiyorum. acaba bu sayfadaki arkadaşlardan destek alabilirmiyim. LCD nin mantık açılımı ektedir.
deneyci wrote on TA3UIS's profile.
Selam.
Amatör telsiz lisansı nasıl alınıyor?
Lisansı olmayanı forumlarına almıyorlar. :)
Bilgi alamıyoruz.
cemalettin keçeci wrote on HaydarBaris's profile.
barış kardeşim bende bu sene akıllı denizaltı projesine girdim ve sensörleri arastırıyorum tam olarak hangi sensör ve markaları kullandınız yardımcı olabilir misin?
m.white wrote on Altair's profile.
İyi akşamlar.Arabanız ne marka ve sorunu nedir.Ben araba tamircisi değilim ama tamirden anlarım.
* En mühim ve feyizli vazifelerimiz millî eğitim işleridir. Millî eğitim işlerinde mutlaka muzaffer olmak lâzımdır. Bir milletin hakikî kurtuluşu ancak bu suretle olur. (1922)
Back