Güncellenen Gümrük kanunu

Burda cesitlilik cok :gulus2:
1724470635527.png

Gizli veri bile var
1724470696946.png

:temkinli1::emindegil1::avare1::cheeky1:
Gümrük limitinin 1500€ dan düşürüldüğü gün aklıma geldi. Koli koli elektronik ekipman alırdım. Deliye bağladım artık. Ne soksalar gülüyorum. Sudan'dan yumurta, eşek ve at eti alıp, karşılığında maymun ve balina eti satan, sıfır gümrükle geçiren firmalardan alın vergiyi diyorum.
Toprağımızın suyu çıktı, her türlü gıda ürünü sıfır gümrükle giriyor, üstelik ne içerdiği bile belli değil, üretici ağlıyor.

Sürekli çeşitli kimyasallar alırım. Fiyatlar son 5 senede en az 10 misli arttı. Yerli imalat gümrük vergisi üzerine eklenmiş PCB fiyatından pahalıya gelir. Kimyasalları kullandığım haznenin filtreleri bile dünya para. Atık nötralizasyonu bi o kadar para. Atıklar içerisinden değerli metalleri geri dönüşüm yine para.

Derdi pcb olanlar 70w diyot lazerli kesici çıkartmışlar. 2mm çeliğe kadar bile kesiyor, bakırı kolayca kazır, delik açar.

@Hakan78

Kimyasallarla çalıştığın konular nelerdir? Merak ettim.

70w ile bu makineden mi bahsediyorsun?

@Hakan78

Kimyasallarla çalıştığın konular nelerdir? Merak ettim.

70w ile bu makineden mi bahsediyorsun?

Lazer test videosu:
K1 Pro serisini göstermiş.

Kimyasallarla en çok paslandırma yapıyorum. Malzeme yüzeyini pas kaplayınca kendi paslanması ortadan kalkıyor. Ufak tefek şartlandırma, eskitme, şekillendirme işlerim oluyor. Cam üzerinde delik açmaya hidroflorik asit aldım canıma okudu. Gibi gibi...

Çevrimiçi personel

Forum istatistikleri

Konular
6,549
Üyeler
2,686
Son üye
Berat_41

Son kaynaklar

Son profil mesajları

hakan8470 wrote on Dede's profile.
1717172721760.png
Dedecim bu gul mu karanfil mi? Gerci ne farkeder onu da anlamam. Gerci bunun anlamini da bilmem :gulus2:
Lyewor_ wrote on hakan8470's profile.
Takip edilmeye başlanmışım :D ❤️
Merhaba elektronik tutsakları...
Lyewor_ wrote on taydin's profile.
Merhabalar. Elektrik laboratuvarınız varsa bunun hakkında bir konunuz var mı acaba? Sizin laboratuvarınızı merak ettim de :)
Lyewor_ wrote on taydin's profile.
Merhabalar forumda yeniyim! Bir sorum olacaktı lcr meterler hakkında. Hem bobini ölçen hemde bobin direnci ölçen bir lcr meter var mı acaba?
Back