Samsung Note 4 ekran değişimi

taydin

Timur Aydın
Staff member
Elimde camı çatlak bir Note 4 var. Cihazın kendisi çalışıyor. Bunun camını tamir etmek istiyorum ve yedek parça da var. Ama hangisini almam gerektiği konusunda emin olamadım.

IMG_20210202_191458.jpg

Aşağıdaki ürünleri görüyorum:

Mantıken sadece camın değişmesi yeterli gibi duruyor. Ama cam kırılınca alttaki başka birşeyler de zarar görmüş oluyor mu? Veya camı sökmek için özel ekipman gerekiyorsa belki de sadece cam almak yetmiyor. Ama komple ekranda da iki seçenek var. Hangisini almam gerektiğini çözemedim :dusun1:

Muhtemelen sadece cam. Benimde emektar note 2 de aynisi oldu. O cami sokerken dokunmatigide kirdim dokunmatigi sokerken ekrani kirdim. Sonra attim koseye :)

Abi önce söküp sonra sipariş etmek daha mantıklı olur. Biri komple ekran, diğeri sadece ön cam.

O zaman camı satın alayım bakalım nasıl olsa ucuz.

Abi önce söküp sonra sipariş etmek daha mantıklı olur. Biri komple ekran, diğeri sadece ön cam.

Ama ekran da iki çeşit. Aralarında ne fark var acaba?

Muhtemelen sadece cam. Benimde emektar note 2 de aynisi oldu. O cami sokerken dokunmatigide kirdim dokunmatigi sokerken ekrani kirdim. Sonra attim koseye :)
Sen telefon tamir etme o zaman. Belli ki elinin ayarı yok :D

Aslinda sokme takma isinde tecrubem cok ama asiri ozguvenden oldu. Telefonlara Kibar davranmak lazim.

O zaman camı satın alayım bakalım nasıl olsa ucuz.

Ama ekran da iki çeşit. Aralarında ne fark var acaba?
İki çeşidi var galiba abi. Birinin kablosu alttan çıkıyor, diğeri arkasında. Yada alttan çıkan kablo dokunmatik kablosu olabilir. Bu durum da şu anlama geliyor. Biri Sadece ekran. Diğeri Ekran + Dokunmatik. Söküp bakman lazım duruma. Yada satıcıya sormak lazım.

Bu note 4 ü çok seviyorum. Tamir ettirmek istedim zamanında 1000 TL istediler. Belki de 25 TL ye camı değiştireceklerdi :D

Bunun içi açılabiliyor, böylece pil ölünce pilini yenileyebiliyorsun. Veya anti madde ile enerji üretimi üzerinde çalışıyorken CIA seni izlemesin istiyorsan, pilini söker ve kesinlikle takip edilmediğinden emin olabilirsin :katil2: Bunu tamir edeyim şu anda kullandığım Huawei'yi emekli edeceğim.

Elimde camı çatlak bir Note 4 var. Cihazın kendisi çalışıyor. Bunun camını tamir etmek istiyorum ve yedek parça da var. Ama hangisini almam gerektiği konusunda emin olamadım.
Çok büyük ihtimalle sadece cam. LCD de kırık olsaydı çalıştırdığında muhakkak fark ederdin. Biraz önce youtube dan Note 4 cam değişimi ile ilgili birkaç video seyrettim. Camı sökerken ısı tabancası kullanan da var, daha profesyonel olup çeşitli ekipmanlar (telli ayırıcı, pres, vakum makinası) kullanan da. Burada iki sıkıntı var.
1.Camı sökerken ekrana zarar vermek
2.Camı yapıştırırken arasına oca diye bir sıvı uyguluyorlar. Homojen dağılmazsa veya arada hava kabarcığı falan kalırsa problem oluyor.
Benden naçizane tavsiye, cam ucuz birşey profesyonel bi yere yaptır.:)

Ben 7-8 kere cam sökmeyi denedim. Öğrenmek ve denemek için hurdadan özellikle aldığım ekranlarda oldu. iPhone ekranlarının ID`si olduğu için kopya ekranlarda pil tasarrufu sorunlu oluyor. Sahte ekran domino taşı gibi bir süreci tetikliyor.

Neyse hiç birinde başarılı olamadım çünkü internette görunen videolarin çoğu sahte. Telli filan ekipman gerekiyor bu iş için. Telefoncular da öyle yapıyor. Isı tabancası ile ısıtıp sökmek istersen %99 başarısız olacağını garanti ederim.

Ben 7-8 kere cam sökmeyi denedim. Öğrenmek ve denemek için hurdadan özellikle aldığım ekranlarda oldu. iPhone ekranlarının ID`si olduğu için kopya ekranlarda pil tasarrufu sorunlu oluyor. Sahte ekran domino taşı gibi bir süreci tetikliyor.

Neyse hiç birinde başarılı olamadım çünkü internette görunen videolarin çoğu sahte. Telli filan ekipman gerekiyor bu iş için. Telefoncular da öyle yapıyor. Isı tabancası ile ısıtıp sökmek istersen %99 başarısız olacağını garanti ederim.

O zaman komple ekran mı almak lazım? Onda da iki farklı çeşit var işte :mad:

Bu işi yapan telefoncudan yardım almak en güzeli. Bir iki telefon için süreci öğrenmek gereksiz oluyor. Bir de orijinal ekranlar telefona tanımlı oluyor yani telefon (iPhone da böyle) ekranı tanıyor. Bir başka orijinal ekran da taksan çakma mumamelesi görüyor. Cam değiştiren yerler 100-200 TL arası fiyatlara vakumlu cihazlarla filan tüm ekipmanlarla işlemi bitiriyor...

Bu işi yapan telefoncudan yardım almak en güzeli. Bir iki telefon için süreci öğrenmek gereksiz oluyor. Bir de orijinal ekranlar telefona tanımlı oluyor yani telefon (iPhone da böyle) ekranı tanıyor. Bir başka orijinal ekran da taksan çakma mumamelesi görüyor. Cam değiştiren yerler 100-200 TL arası fiyatlara vakumlu cihazlarla filan tüm ekipmanlarla işlemi bitiriyor...

Bunu iki yere sordum. Yıllar önce 800 TL fiyat verildi. Bir yıl önce de 1000 TL istendi. O yüzden kendim denemek istiyorum. Komple ekranı da alıp değiştirmeye razıyım zaten. Ama iki tane var, birisi 500 TL diğeri 800 TL. Olmazsa yarın sorayım satıcıya aradaki fark ne diye.

Firmayı tanımam ama cam değişimleri hep bu fiyatlarda nereden fiyat aldın sen?

250 TL demiş senin cihaz İçin.

@taydin, @Sercan nın yazdığı gibi internetten bakınca 130 TL ile 250 TL arasında değişiyor gibi gözüküyor.

Aşağıdaki ürünleri görüyorum:

Mantıken sadece camın değişmesi yeterli gibi duruyor. Ama cam kırılınca alttaki başka birşeyler de zarar görmüş oluyor mu? Veya camı sökmek için özel ekipman gerekiyorsa belki de sadece cam almak yetmiyor. Ama komple ekranda da iki seçenek var. Hangisini almam gerektiğini çözemedim :dusun1:

Bu sitedeki 500 tl lik ekran farklı burada bi yanlışlık olabilir. İkinci ekran olacak. Alt düğme konumuna bir bak. Ayrıca 800 küsür yine fazla.
Daha uyguna var.

@taydin, @Sercan nın yazdığı gibi internetten bakınca 130 TL ile 250 TL arasında değişiyor gibi gözüküyor.

Bu sitedeki 500 tl lik ekran farklı burada bi yanlışlık olabilir. İkinci ekran olacak. Alt düğme konumuna bir bak. Ayrıca 800 küsür yine fazla.
Daha uyguna var.

Evet öyle gibi. Olmazsa mevcut ekranı bir sökeyim. Ona göre alayım. Belki gene birşeyleri yapıştırmış olabilirler.

Çevrimiçi personel

Forum istatistikleri

Konular
5,883
Üyeler
2,491
Son üye
djkop

Son kaynaklar

Son profil mesajları

gruptaki arkadaşlara selamlar. sıteyi bu gün fark ettim. Asansör için 2x7 segment LCD gösterge üretmek istiyorum. acaba bu sayfadaki arkadaşlardan destek alabilirmiyim. LCD nin mantık açılımı ektedir.
deneyci wrote on TA3UIS's profile.
Selam.
Amatör telsiz lisansı nasıl alınıyor?
Lisansı olmayanı forumlarına almıyorlar. :)
Bilgi alamıyoruz.
cemalettin keçeci wrote on HaydarBaris's profile.
barış kardeşim bende bu sene akıllı denizaltı projesine girdim ve sensörleri arastırıyorum tam olarak hangi sensör ve markaları kullandınız yardımcı olabilir misin?
m.white wrote on Altair's profile.
İyi akşamlar.Arabanız ne marka ve sorunu nedir.Ben araba tamircisi değilim ama tamirden anlarım.
* En mühim ve feyizli vazifelerimiz millî eğitim işleridir. Millî eğitim işlerinde mutlaka muzaffer olmak lâzımdır. Bir milletin hakikî kurtuluşu ancak bu suretle olur. (1922)
Back