Demonte Güç Kaynağı Kademeli Trafo KiCad Çizimi

@mehmetaliözdemir ,@insect23
Hanginiz tutturmuştu "illede cc - cv değerlerini ekranda görmek isterim" diye? :katil2:

20220319_214416.jpg

Sallamasyon "string" onlar. Ortada hazır çalışan birşey yokki değerini yazdırayım :D
Onu anladım da yani gerçekte ne ifade edecek. Normalde boş olup Atıyorum 12.52v voltta 2.52 amperde akım sınırlama moduna girdiğini mi gösterecek. Öyle ise yukarıdaki büyük haneli göstergelerle aynı şeyi göstermiş olacak.

Onu anladım da yani gerçekte ne ifade edecek. Normalde boş olup Atıyorum 12.52v voltta 2.52 amperde akım sınırlama moduna girdiğini mi gösterecek. Öyle ise yukarıdaki büyük haneli göstergelerle aynı şeyi göstermiş olacak.
Sen ne olsun istiyorsun onu söyle baa :D
Gerçekte ne yazması lazım orada? Niye yaptırdın bana o bölümleri?

Sabahtan beri arıyorum hiç birşey bulamadım.
En iyi ihtimalle WG12864B Kabul edip winstardaki pdf'e bakmak lazım.
Sanırım bu sendeki noname.

akşam 5den beri uğraştım ve en ufak bir görüntü alamadım. Çalışan cihazdan söktüğünü söyledi arkadaşım ama bilmiyorum neden çalışmıyor sabah bakacağım

Sen ne olsun istiyorsun onu söyle baa :D
Gerçekte ne yazması lazım orada? Niye yaptırdın bana o bölümleri?
Ben bölümler istemedim. Sadece içinde duruma göre CC veya CV yazılı bir kutucuktu istediğim. Normalde devredeki ledi ekrana almış olacaktın yani.

akşam 5den beri uğraştım ve en ufak bir görüntü alamadım. Çalışan cihazdan söktüğünü söyledi arkadaşım ama bilmiyorum neden çalışmıyor sabah bakacağım
Bilgi az olunca uğraştırıyor. İnşallah telefona özel yapılmış bir lcd değildir.

Bende büyük hayal kırıklığına uğradım şuan. drawFrame kodu 1% bile artış sağlamadı bana.

hafıza.png

Çerçeve kodlarını komple // ile kapattım. Sadece 1%'lik bir kazanç oldu. Demekki başka birşey var hafızayı tüketen.
İşe gitme vaktim geldi. Yarın devam edicem bende.

Normalde yukarıdaki büyük bölümde çıkışta ki değerler. Aşağıda set edilen değerle olmalı. Her zaman aynı değeri göstermezler. 3A set ettin ama çıkıştan 1A çekiyor olabilirsin.

Veya 1A ve 12V ayarladın ve çıkışa 6V1A yük bağladın. Akım sınırlaması nedeni ile çıkış voltajı 6volta düşecek ve büyük hanede 6v görünecektir.

Normalde yukarıdaki büyük bölümde çıkışta ki değerler. Aşağıda set edilen değerle olmalı. Her zaman aynı değeri göstermezler. 3A set ettin ama çıkıştan 1A çekiyor olabilirsin.

Veya 1A ve 12V ayarladın ve çıkışa 6V1A yük bağladın. Akım sınırlaması nedeni ile çıkış voltajı 6volta düşecek ve büyük hanede 6v görünecektir.
0 zaman cc cv içlerine yazmakta doğru olmuyor SET içine yazmak lazım. ve yine de cc cv ibaresi ayrıca gerekiyor.
bunun gibi.

Ekran Alıntısı.PNG

Son düzenleme:
Bir de @Gokrtl'un tasasımında sistem real time çalışacak. yani önceden değerleri set et ekrana yaz, okeylendikten sonra çıkış aktif şeklinde değil. doğru muyum?

Birde gokrtl'un tasasımında sistem real time çalışacak. yani önceden değerleri set et ekrana yaz, okeylendikten sonra çıkış aktif şeklinde değil. doğru muyum?
Önce değer set edilecek, okeyleyince çıkışı verecek. Ama ben hem set edilen değer, hemde çıkıştaki değer olarak planlamadım ekranı. Ekranda görünen 12v 1A okeyleyince çıkış aktif olacak. Aslında her fikre açığım. Ekranı yan çevirip aynı bu görseldeki gibi de yapabilirim ama bunun sonu yok. Sürekli fikir değiştirerek proje süresini uzatıyorum.

Önce değer set edilecek, okeyleyince çıkışı verecek. Ama ben hem set edilen değer, hemde çıkıştaki değer olarak planlamadım ekranı. Ekranda görünen 12v 1A okeyleyince çıkış aktif olacak. Aslında her fikre açığım. Ekranı yan çevirip aynı bu görseldeki gibi de yapabilirim ama bunun sonu yok. Sürekli fikir değiştirerek proje süresini uzatıyorum.
ben de ekranda yer olmadığı için öyle düşünmüştüm zaten. ama şöyle olablir , set ekranı okeyi alınca hemen çıkışı göstermeye başlar enkodere veya keypade dokunulduğunda set moduna döner. lakin yazılımın içinden nasıl çıkarsın bilmiyorum.

Çevrimiçi üyeler

Forum istatistikleri

Konular
5,941
Üyeler
2,507
Son üye
30agustos

Son kaynaklar

Son profil mesajları

deneyci wrote on hakan8470's profile.
Sibonge uNkulunkulu ngokuhlukahluka asinike kona.

Bu hangi dil? :)
Lyewor_ wrote on taydin's profile.
Merhabalar. Elektrik laboratuvarınız varsa bunun hakkında bir konunuz var mı acaba? Sizin laboratuvarınızı merak ettim de :)
Lyewor_ wrote on taydin's profile.
Merhabalar forumda yeniyim! Bir sorum olacaktı lcr meterler hakkında. Hem bobini ölçen hemde bobin direnci ölçen bir lcr meter var mı acaba?
gruptaki arkadaşlara selamlar. sıteyi bu gün fark ettim. Asansör için 2x7 segment LCD gösterge üretmek istiyorum. acaba bu sayfadaki arkadaşlardan destek alabilirmiyim. LCD nin mantık açılımı ektedir.
deneyci wrote on TA3UIS's profile.
Selam.
Amatör telsiz lisansı nasıl alınıyor?
Lisansı olmayanı forumlarına almıyorlar. :)
Bilgi alamıyoruz.
Back