Tornavida seti tavsiyesi

Gokrtl

Gökhan Kartal (TeknoDay)
Staff member
İş yerimde kullanmak için küçük tornavida setinden lazım. Elektronikçiye gittim elinde proskit sd 9803 set var. Fiyatını sordum 560₺ dedi. Bu fiyat biraz fazla. Sizin tavsiye edeceğiniz daha cazip bir set var mı? Tornavida dan tek beklentim ilk kullanımda uçları yamulmasın. 200₺ civarı bir set olabilir.

Belki bu olabilir. Uç seçeneği oldukça fazla. Yalnız kalitesini bilemiyorum kullanmadığım için ama yorumlar genelde olumlu.

71MnUmr4wCL._AC_SL1000_.jpg

öncelikle iş yerinde sürekli karşılaştığın bir kaç vida türü varsa bunun için ayrı ayrı tornavidalarını almanı öneririm. kalanı için pahalı olmayan orta kalite bir set alınabilir. set için jakemy'yi önerebilirim.

öncelikle iş yerinde sürekli karşılaştığın bir kaç vida türü varsa bunun için ayrı ayrı tornavidalarını almanı öneririm. kalanı için pahalı olmayan orta kalite bir set alınabilir. set için jakemy'yi önerebilirim.
Çoğunlukla büyük tornavidalar lazım oluyor bana. Arada bir böyle küçük vidalar ile işim oluyor.
Sağolsun benden önceki arkadaşlar pek temiz çalışmamış. Şarzlı torna vida kullanmayı bilmiyorlarmış. Vidaları sıkarken şarzlı ile son gaz sıkmışlar. Bu durumda vida yerine oturduğu anda tork gevşek tutulmazsa anında yalama oluyor. Çok sık bu vidalar ile uğraşmak zorunda kalıyorum. Setin sağlam olmasını da bu yüzden istiyorum. Biraz zorlayınca yamulmaması lazım. Ben burada olduğum sürece bir süre sonra düzen oturacak zaten.

Jakemy nin daha az parçalısına bakayım. Tahminim bana 20-30 uçlu bir set yeterde artar bile. Çoğunlukla yıldız kullanıyorum zaten.

Benden iyi vidacılar vardır ama.
sağlam sıkılmış bir yıldız vidayı yıldız tornavida ile açarsak kaçınılmaz ya vida bozulur yada tornavida.

en doğru olanı yıldız ile güç verince açılmadıysa vida ağzını tamamen kavrayan düz tornavida ile açmak hem daha rahat açılır hemde 2 tarafta zarar görmez.

Benden iyi vidacılar vardır ama.
sağlam sıkılmış bir yıldız vidayı yıldız tornavida ile açarsak kaçınılmaz ya vida bozulur yada tornavida.

en doğru olanı yıldız ile güç verince açılmadıysa vida ağzını tamamen kavrayan düz tornavida ile açmak hem daha rahat açılır hemde 2 tarafta zarar görmez.
Vida var, vida var Ahmet. Geçen bir vida denk geldi kafasını eğe ile tam düz yapıp düz tornavida ile çekiç ile vura vura zor açtım.

Vida var, vida var Ahmet. Geçen bir vida denk geldi kafasını eğe ile tam düz yapıp düz tornavida ile çekiç ile vura vura zor açtım.
çıkmayanı matkap ve klavuz ile çıkarıyorum ben bu kadar uğraşmak girdiği dişlere de zarar veriyor.

ban klavuza para vermiyorum.
geçen yıl internetin en ucuzundan küçükten büyüye matkap seti aldım hala kullanıyorum.
yağsız çalıştığın yer metal takım ömründen ömür götürür her kullanmdan önce matkabı yağa batırıyorum işleyeceğim yere de şırınga ile yağ veriyorum ve matkabı bastırıp beklemiyorum biraz bas/soğut şeklinde giditıorum en ucuzu olmasına rağmen 1 senedir aktif kullandım hala kırılan uç bozan yok.

Belki bu olabilir. Uç seçeneği oldukça fazla. Yalnız kalitesini bilemiyorum kullanmadığım için ama yorumlar genelde olumlu.

21709 eklentisine bak
Bende var bundan hem evde hem ofiste. Hiç fena r takım değil. Tavsiye ederim. Absürd uçlar da var. Lüzumsuz gibi dursa da bazen hayat kurtarıyor.

Lokma ile birlikte kaliteli birşey isterseniz şunu da şiddetle tavsiye ederim.
Ancak fiyatı bayağı yüksek.

Screenshot_20230114_220827_com.android.chrome_edit_28453606235761.jpg

Bende var bundan hem evde hem ofiste. Hiç fena r takım değil. Tavsiye ederim. Absürd uçlar da var. Lüzumsuz gibi dursa da bazen hayat kurtarıyor.

Lokma ile birlikte kaliteli birşey isterseniz şunu da şiddetle tavsiye ederim.
Ancak fiyatı bayağı yüksek.

21717 eklentisine bak
bu markanın alyan takımını kullanıyorum.
çok sağlam üretiyorlar belki onlarca kez aşırı zorladım vidanın başı bozuldu ama alyanda en ufak çizik dahi olmadı.

Bende de xiaomi nin tornavidası var elektriksiz olanı ağızları gerçekten çok başarılı kolay kolay bozulmaya bilir ama küçük ince işler için. Yorumları okuyunca biraz daha büyük tornavida ihtiyacınız var gibi geldi. Proskit tercih etmeyin şahsi fikrim. Ofisde kullanıyor arkadaşlarım PC kapağını acarken bile bazı uçlar yamuluyor. Onun yerine bir kac farklı uc olsa yeter derseniz bosch un uçlarını alabilirsiniz Ömürlük olabilir onlar.

Bosch, Black and Decker uçlara ek olarak Bosch go pratik olabilir.

Genel anlamda sık kullanılan malzemelerde multifonksiyon/çok parçalı aletler pek kullanışlı olmaz, çabuk bozulur. Setin tümü kullanılmaz genelde.

Bunları ölçüye göre almak mantıklı olur. Örneğin 8-10-13-17-19 açık ağız anahtarlar çokça kullanılır. Metrik sistem kullandığımızdan ara değerler çok nadir denk gelir.

Bana çoğunlukla yıldız lazım oluyor. Diğerleri çok nadir lazım oluyor. Ama lazım olduğunda da elimin altında olması lazım. Makinayı yarı dağınık bırakıp tornavida aramak istemiyorum.

Elimde uygun uç olmadığı için açamadığım bir cihaz varken konuyu gördüm. Volta'nın tavsiyesiyle bu ürüne baktım. Alet edevat konusunda bilinçli bir arkadaşımda da aynı ürün varmış, memnunmuş. Hatta alırken (Fiyatı 150TL iken) bana linkini atmış, o zaman ilgilenmemişim.

Bu arada sette başına bir iş gelebilecek narin uçlardan ikişer ya da üçer adet var.

IMG_20230120_232902.jpg

Çevrimiçi üyeler

Forum istatistikleri

Konular
5,885
Üyeler
2,493
Son üye
cym247

Son kaynaklar

Son profil mesajları

gruptaki arkadaşlara selamlar. sıteyi bu gün fark ettim. Asansör için 2x7 segment LCD gösterge üretmek istiyorum. acaba bu sayfadaki arkadaşlardan destek alabilirmiyim. LCD nin mantık açılımı ektedir.
deneyci wrote on TA3UIS's profile.
Selam.
Amatör telsiz lisansı nasıl alınıyor?
Lisansı olmayanı forumlarına almıyorlar. :)
Bilgi alamıyoruz.
cemalettin keçeci wrote on HaydarBaris's profile.
barış kardeşim bende bu sene akıllı denizaltı projesine girdim ve sensörleri arastırıyorum tam olarak hangi sensör ve markaları kullandınız yardımcı olabilir misin?
m.white wrote on Altair's profile.
İyi akşamlar.Arabanız ne marka ve sorunu nedir.Ben araba tamircisi değilim ama tamirden anlarım.
* En mühim ve feyizli vazifelerimiz millî eğitim işleridir. Millî eğitim işlerinde mutlaka muzaffer olmak lâzımdır. Bir milletin hakikî kurtuluşu ancak bu suretle olur. (1922)
Back