Analog multimetre tavsiyesi

Sercan

--
Elimde 5-6 tane analog multimetre var. Bunlardan iki tanesi fiziksel olarak arızalı olduğu için çalışmıyor.

Aşağıda görülenlerin bildiğim bildiğim bir sorunu yok. Hatta hepsini varyak ve RD6012 ile 0-60V DC ile test ettim. 0-250V AC ve 0-60V DC aralığında sorunsuz çalışıyorlar. Fakat ben daha güncel bir ürün alıp, bir tane analog multimetrem olsun istiyorum. Çünkü analog multimetreyi nadir kullanıyorum. Birden fazla olmasına yerden tasarruf edebilmek adına ihtiyacım olmadığını düşünüyorum.

Sonuçta aşağıdakilerin yerine bir tane evladiyelik multimetre alayım istiyorum. Tavsiye edebileceğini güncel bir ürün var mı?

20240428_182419.jpg

Elimde 5-6 tane analog multimetre var. Bunlardan iki tanesi fiziksel olarak arızalı olduğu için çalışmıyor.

Aşağıda görülenlerin bildiğim bildiğim bir sorunu yok. Hatta hepsini varyak ve RD6012 ile 0-60V DC ile test ettim. 0-250V AC ve 0-60V DC aralığında sorunsuz çalışıyorlar. Fakat ben daha güncel bir ürün alıp, bir tane analog multimetrem olsun istiyorum. Çünkü analog multimetreyi nadir kullanıyorum. Birden fazla olmasına yerden tasarruf edebilmek adına ihtiyacım olmadığını düşünüyorum.

Sonuçta aşağıdakilerin yerine bir tane evladiyelik multimetre alayım istiyorum. Tavsiye edebileceğini güncel bir ürün var mı?

33139 eklentisine bak
Göstergesi büyük olan tam benlik. :)
Artık gözlerim iyi görmüyor.
Şimdikiler oyuncak gibi minnacık.

sahadaki adam der ki:

analog multimetreler bi ihtiyaç olsaydı fluke üretirdi.
o halde üretilenlerin alayı çöptür
:alkis1:

Bir şeye ihtiyaç olup olmadığına Fluke karar veriyorsa, onların vereceği karara bel bağlayan adam da edilgendir.

Dahası, türkücü Mahmut Tuncer de "Mantık sizi A noktasından B noktasına götürür, halay ise her yere" diyor. Üstelik de bu söz mantık kitabında filan yazıyor. Ama işte konumuzla ilgili yok.

Çünkü burası "halay sahası" değil. :yerlereyat1:

124080.jpg

Abiler asagidaki konuda fulluk yardimci olmadi, ya da dijitaller. Micro Step abimde bir aciklama yapti ancak, ben ikinci bir analog multimetre ile denemedim. Ama sunu soyleyim elimdeki hicbir dijital multimetre triac la calismiyor, analoglarin calistigi gibi.

Bir şeye ihtiyaç olup olmadığına Fluke karar veriyorsa, onların vereceği karara bel bağlayan adam da edilgendir.

Dahası, türkücü Mahmut Tuncer de "Mantık sizi A noktasından B noktasına götürür, halay ise her yere" diyor. Üstelik de bu söz mantık kitabında filan yazıyor. Ama işte konumuzla ilgili yok.

Çünkü burası "halay sahası" değil. :yerlereyat1:

33142 eklentisine bak

fluke'un kararlarına bel bağlamak istemeyenler başka markaların edilgeni olabilir.

ayrıca, ironiyi anlamayanlar mantığının ya da gönlünün istediği yere çekebilir :cool:

Son düzenleme:
Aslında bende bir tane de Sanwa YX-YX360TRF çakması Sunwa YX-360TRC var. Bunun da görstergesi filan çok güzel fakat PCB'nin yeniden basılması gerekiyor. PCB basama işi sorun olmasa, bunu hayata döndürmek de güzel olabilirdi.

20240428_215051.jpg
1714330473860.jpeg

Son düzenleme:
@Sercan Belki garip bir cevap olacak ama çok kaliteli bir ürün istiyorsanız Keithley 610C yada türevi ürünler daha mantıklı

@Sercan Belki garip bir cevap olacak ama çok kaliteli bir ürün istiyorsanız Keithley 610C yada türevi ürünler daha mantıklı

Garip değil aksine güzel seçenek. Cihazları tanıyoruz fakat ben daha çok güncel bir ürün arıyorum. Birde fiyatı uçuk olmasa daha iyi olur.

Almanya'da buldum bir tane buldum. o_O

4mm banana olması yeterli benim için. Şimdi bakınııyorum da ayrıca prob bulundurma ihtiyacı filan olmasa alacaklarım da elimdekilerden daha kaliteli değil. Arafta kaldım.
Elindekiler daha kaliteli. Boş ver yeni almayı.
Yalnız aşağıdakinin giriş direnci düşük. 4k/V DC 4k/V AC yazıyor.

Aslında bende bir tane de Sanwa YX-YX360TRF çakması Sunwa YX-360TRC var. Bunun da görstergesi filan çok güzel fakat PCB'nin yeniden basılması gerekiyor. PCB basama işi sorun olmasa, bunu hayata döndürmek de güzel olabilirdi.

33149 eklentisine bak33150 eklentisine bak

80'li yillarda bu yada benzeri bir avometrem vardi. Temizini bulabilmen zor ama cok guzel ve kaliteli bir cihazdi.

Çevrimiçi personel

Forum istatistikleri

Konular
5,949
Üyeler
2,507
Son üye
30agustos

Son kaynaklar

Son profil mesajları

deneyci wrote on hakan8470's profile.
Sibonge uNkulunkulu ngokuhlukahluka asinike kona.

Bu hangi dil? :)
Lyewor_ wrote on taydin's profile.
Merhabalar. Elektrik laboratuvarınız varsa bunun hakkında bir konunuz var mı acaba? Sizin laboratuvarınızı merak ettim de :)
Lyewor_ wrote on taydin's profile.
Merhabalar forumda yeniyim! Bir sorum olacaktı lcr meterler hakkında. Hem bobini ölçen hemde bobin direnci ölçen bir lcr meter var mı acaba?
gruptaki arkadaşlara selamlar. sıteyi bu gün fark ettim. Asansör için 2x7 segment LCD gösterge üretmek istiyorum. acaba bu sayfadaki arkadaşlardan destek alabilirmiyim. LCD nin mantık açılımı ektedir.
deneyci wrote on TA3UIS's profile.
Selam.
Amatör telsiz lisansı nasıl alınıyor?
Lisansı olmayanı forumlarına almıyorlar. :)
Bilgi alamıyoruz.
Back