DC elektronik yük projesi

Eline sağlık. Güzel olmuş.

Mosfet, soğutucu, şönt dirençleri toparladım. Ben de yakın zamanda kendi elektronik yükümü yapmaya başlayacağım. Devre kısmının fotosunu atabilir misiniz? Konuyu açtığınız devre şeması mı?

sch_2.jpg

Eline sağlık. Güzel olmuş.

Mosfet, soğutucu, şönt dirençleri toparladım. Ben de yakın zamanda kendi elektronik yükümü yapmaya başlayacağım. Devre kısmının fotosunu atabilir misiniz? Konuyu açtığınız devre şeması mı?
Teşekkür ederim şema bu video linkini de atayım.

Great Scott video çekmeyi bırakınca buda bırakır.
Onun elektronik yük projesi çalışmıyor kullandığı acs712 berbat bir sensör opamp ile kazanç attırdım vs yapmadığım şey kalmadı olmadı bu arkadaş 1R şönt ile okuyor akımı ve gayet iyi çalışıyor fotoğrafları attım yukarda

Onun elektronik yük projesi çalışmıyor kullandığı acs712 berbat bir sensör opamp ile kazanç attırdım vs yapmadığım şey kalmadı olmadı bu arkadaş 1R şönt ile okuyor akımı ve gayet iyi çalışıyor fotoğrafları attım yukarda
Great abinin hangi devresini yaptıysam çok güzel çalıştı bu güne kadar epey zamandır ondan kopyala yapıştır yapmamaya çalışıyorum.

Peki mosfeti 2 tane yapsak bağlantısı nasıl olur?
Diğer elektronik yük başlığında @taydin bir öneride bulunmuştu 4lü paralel mosfet için ama şems netlik kazanmadı. 2 irfp250 ile yapmak istiyorum.

16512609576406071126132703431876.jpg

Şimdilik soğutucu, mosfet, şönt ve pi pico var. Diğerleri inşallah sırayla olacak.
Pi pico nanoya göre daha hızlı olmalı. Biri 8mhz diğeri 133mhz +32bit.
Ama micropython işin içine girince bilet diyemem. Galiba en güzeli STM32 + c ile koşturmak. Bluepill belki.

17118 eklentisine bak

Şimdilik soğutucu, mosfet, şönt ve pi pico var. Diğerleri inşallah sırayla olacak.
Pi pico nanoya göre daha hızlı olmalı. Biri 8mhz diğeri 133mhz +32bit.
Ama micropython işin içine girince bilet diyemem. Galiba en güzeli STM32 + c ile koşturmak. Bluepill belki.
Abi bu tavsiye seni keser mi bilmiyorum ama.
pico için arduino ide eklentisi.
Her özelliğini kullanabiliyorsun
dual core.
haberleşme hatları.
incelersen github linkini diğer detayları görürsün
32f103'üde arduino ide yazabiliyoruz.

Bende delikli plaket çok severim.
Fakat birşey sorucam o jumperler ile nasıl verimli çalışabiliyorsun 2-3 kullandımdan sonra kopuyor.
Ben alır almaz dağıtıyorum hepsini kendim 0.35lik kablo ile lehimleyerek kullanıyorum yoksa acaba arıza nerde diye aratıp duruyorlar.
Bazen sorun çıkıyor ama test yaparken zil teli soymaktan üşeniyorum bunları kulaniyorum

X + Arduino kadar saçma bir olay görmedim hayatımda. Mübarek ketçap-mayonez gibi herşeyin bi Arduino eklentisi var.
Esp32-Arduino, pi pico Arduino, bluepill-Arduino, stm32-Arduino.
Bana kalırsa saçma sapan bir programlama dili.
Arduino nano ve due ile güzel projeler yaptım ama orjinal/klon Arduino kart dışında Arduino dili kullanmayı saçma buluyorum.
İş şimdilik pi pico + micropython gibi görünüyor.
Paralel mosfet bağlantı şemasını atar mısın?

Forum istatistikleri

Konular
5,930
Üyeler
2,505
Son üye
mustafa125307

Son kaynaklar

Son profil mesajları

Lyewor_ wrote on taydin's profile.
Merhabalar. Elektrik laboratuvarınız varsa bunun hakkında bir konunuz var mı acaba? Sizin laboratuvarınızı merak ettim de :)
Lyewor_ wrote on taydin's profile.
Merhabalar forumda yeniyim! Bir sorum olacaktı lcr meterler hakkında. Hem bobini ölçen hemde bobin direnci ölçen bir lcr meter var mı acaba?
gruptaki arkadaşlara selamlar. sıteyi bu gün fark ettim. Asansör için 2x7 segment LCD gösterge üretmek istiyorum. acaba bu sayfadaki arkadaşlardan destek alabilirmiyim. LCD nin mantık açılımı ektedir.
deneyci wrote on TA3UIS's profile.
Selam.
Amatör telsiz lisansı nasıl alınıyor?
Lisansı olmayanı forumlarına almıyorlar. :)
Bilgi alamıyoruz.
m.white wrote on Altair's profile.
İyi akşamlar.Arabanız ne marka ve sorunu nedir.Ben araba tamircisi değilim ama tamirden anlarım.
Back