Atölye kurma

Dayanıklı krom vanadyum çeliği, 20 yıldır ağzı burnu yamulmadı hiç.

Ekler

• IMG_20220828_163135.jpg
    IMG_20220828_163135.jpg
    309 KB · Görüntüleme: 93
İzeltas bütün firmalar gibi daha mütevazı fiyatlarla ve nispeten daha düşük kalite de piyasaya ürün verebilmek için ELTA diye bir marka uydurdu . Yoksa kendi izeltas markalı ürünleri gayet kaliteli .
İzeltaş anahtar takımım vardı.
Birgün yolda giderken arabanın hava filtresinden çıkış hortumu patladı yıllardır sökülmediği/değişmediği için vida artık oraya kaynamış gibiydi bolağa'da yakın epey güç harcarken anahtar köşesinden çatladı.

Başka anahtar tutmadığı için şehir içindeyim diye bi hırdavatcıdan alıvedim hemen anahtar takımı çokta ucuzdu o takım ile söktüm arabanın takım çantasından izeltaş olanı çıkarıp o büyük ihtimalle piyasının en ucuzu olan takımı koydum yıllardır birçok şey söktük taktık boruyla uzatıp sıktığım bile oldu onları asla çatlama vs. olmadı her zaman pahalı olan kalite değil görüşü kazandım

İzeltaş anahtar takımım vardı.
Birgün yolda giderken arabanın hava filtresinden çıkış hortumu patladı yıllardır sökülmediği/değişmediği için vida artık oraya kaynamış gibiydi bolağa'da yakın epey güç harcarken anahtar köşesinden çatladı.

Başka anahtar tutmadığı için şehir içindeyim diye bi hırdavatcıdan alıvedim hemen anahtar takımı çokta ucuzdu o takım ile söktüm arabanın takım çantasından izeltaş olanı çıkarıp o büyük ihtimalle piyasının en ucuzu olan takımı koydum yıllardır birçok şey söktük taktık boruyla uzatıp sıktığım bile oldu onları asla çatlama vs. olmadı her zaman pahalı olan kalite değil görüşü kazandım
Açık ağızlı-yıldız bir anahtarın çatladığını ilk defa duyuyorum. Olamaz değil olur illaki . Bu tip vidaları sökerken çok lokma çatlatan ustalarım oldu tabi ki ama açık ağızda cıvata sökülemezse genelde sıyırma yaparak cıvata kafası bozulmaya başlar , cıvata kafasının da koptuğunu gördük . Belki de sizdekin de bir imalat hatası vardı.

Açık ağızlı-yıldız bir anahtarın çatladığını ilk defa duyuyorum. Olamaz değil olur illaki . Bu tip vidaları sökerken çok lokma çatlatan ustalarım oldu tabi ki ama açık ağızda cıvata sökülemezse genelde sıyırma yaparak cıvata kafası bozulmaya başlar. Belki de sizdekin de bir imalat hatası vardı.
Boruyu gövdeye vidalamışlar hem anahtar hem yıldız başlı bir vida ama bloğa yakın sayılabilecek bi konumda.
Yıldız ile biraz zorladım baktım yıldız tornavida ile zorladıkça dişi bozuluyor araya küçük uzun bi metal parça sıkıştırıp 1 büyük anahtar ile asıldım kenarından çatladı anahtar. uygun anahtar ile zorlamaya devam etsem dediğiniz gibi sıyrılacaktı.

Daha büyük anahtara ihtiyacım olduğundan çevremde yürüme mesafinde hırdavatçıdan aldım bi takım yine aynı boy anahtar ile zorladığımda çözüldü artık sıcaktan ve suda vida tamamen paslanmış bazı dişleri yuvasında kalmıştı hatta.

Boruyu gövdeye vidalamışlar hem anahtar hem yıldız başlı bir vida ama bloğa yakın sayılabilecek bi konumda.
Yıldız ile biraz zorladım baktım yıldız tornavida ile zorladıkça dişi bozuluyor araya küçük uzun bi metal parça sıkıştırıp 1 büyük anahtar ile asıldım kenarından çatladı anahtar. uygun anahtar ile zorlamaya devam etsem dediğiniz gibi sıyrılacaktı.

Daha büyük anahtara ihtiyacım olduğundan çevremde yürüme mesafinde hırdavatçıdan aldım bi takım yine aynı boy anahtar ile zorladığımda çözüldü artık sıcaktan ve suda vida tamamen paslanmış bazı dişleri yuvasında kalmıştı hatta.
Tüketici hakem heyetine başvurmanız lazımmış bence mağduriyet için :)

@Ahmet yoksa şuna mı verdiydin anahtarı? :D

Takımı 3-4 yıl önce almıştık arabaya takım çantası dizerken zaten versekde kullanıcı hatası.
Açık ağız anahtarın bir ucunu cıvata kafasına takip diger havadaki ucuna da yıldız anahtar takip zorladığımız da oluyor bazen. Edd China nin bile tavsiye ettiği bir yöntemdir. Bu durumda bile kırılan görmedik. Sadece elle zorlama ile bir takım kiriliyorsa kesin imalat hatasıdır.

Açık ağız anahtarın bir ucunu cıvata kafasına takip diger havadaki ucuna da yıldız anahtar takip zorladığımız da oluyor bazen. Edd China nin bile tavsiye ettiği bir yöntemdir. Bu durumda bile kırılan görmedik. Sadece elle zorlama ile bir takım kiriliyorsa kesin imalat hatasıdır.
Şansıma öyle denk gelmiş olabilir aldığım en ucuz olanı hala güzel iş görüyor zaten pek arıza yapmıyor yapınca genelde yolda halledilemeyecek şeyler olacaktır artık çünkü yaşı geldi.

Şu kendin yap elektronik kart ile havya istasyonu yapacak bir babayiğit yok mu yav? Sadece JBC kalem ve bu elektronik kart maliyetine JBC lehimleme setine sahip oluyorsun.

Forum istatistikleri

Konular
5,889
Üyeler
2,494
Son üye
yasin533

Son kaynaklar

Son profil mesajları

gruptaki arkadaşlara selamlar. sıteyi bu gün fark ettim. Asansör için 2x7 segment LCD gösterge üretmek istiyorum. acaba bu sayfadaki arkadaşlardan destek alabilirmiyim. LCD nin mantık açılımı ektedir.
deneyci wrote on TA3UIS's profile.
Selam.
Amatör telsiz lisansı nasıl alınıyor?
Lisansı olmayanı forumlarına almıyorlar. :)
Bilgi alamıyoruz.
m.white wrote on Altair's profile.
İyi akşamlar.Arabanız ne marka ve sorunu nedir.Ben araba tamircisi değilim ama tamirden anlarım.
* En mühim ve feyizli vazifelerimiz millî eğitim işleridir. Millî eğitim işlerinde mutlaka muzaffer olmak lâzımdır. Bir milletin hakikî kurtuluşu ancak bu suretle olur. (1922)
Kesici/Spindle hızı hesaplamak için SpreadSheet UDF'leri kullanın, hesap makinesi çok eski kalan bir yöntem :)
Back